Jak właściwie dopasować buty do gry w piłkę nożną?

Każdy, kto chce niebawem zacząć grać w football, niezaprzeczalnie powinien pamiętać głównie o tym, że właściwy dobór butów to niezwykle istotna sprawa. Źle wybrane obuwie może w dużym stopniu uniemożliwiać grę, niezależnie od tego, czy gramy zawodowo, czy też zupełnie amatorsko. Powinniśmy zatem przekonać się, jakie są najlepsze modele butów oraz jak je odpowiednio dobrać.

Halówki Nike Tiempo Legacy

Autor: Nike
Źródło: www.r-gol.com
Należy pamiętać w głównej mierze o tym, że właściwie dopasowane buty sportowe przede wszystkim wpływają na idealny komfort gry, na czym bez wątpienia wszystkim zależy. O wiele istotniejszy jest jednakże fakt, że w ogromnej mierze zmniejszają także ryzyko potencjalnych kontuzji, na które niestety możemy być narażeni idąc na boisko.

Obecnie producenci prześcigają się w proponowaniu nam coraz bardziej nowoczesnych butów. Różnią się one wyglądem, kolorem, różnego rodzaju ciekawymi udogodnieniami. Pamiętać jednak należy, że w sytuacji gry w piłkę nożną najistotniejsze jest, aby obuwie było komfortowe i bezpieczne.

Bez wątpienia bardzo wiele osób wybiera tzw. halówki. Już sama nazwa wskazuje, iż najlepiej nadają się podczas gry w halową odmianę piłki nożnej. Jednak jak się też okazuje, z powodzeniem możemy w nich grać również na asfalcie lub na murawie. Bardzo popularne wśród zawodowych sportowców są buty halowe Nike – atrakcyjne ceny: . Pamiętać jednak trzeba, że gra w halówkach na wilgotnej trawie jest właściwie niemożliwa, ponieważ będziemy się w nich ślizgać jak na łyżwach.

Gdy niezbędna jest bardzo duża przyczepność, warto wybierać raczej tzw. wkręty. W takich butach gra na grząskiej czy śliskiej murawie okazuje się o wiele łatwiejsza. Nie są jednak zalecane do grania na twardej powierzchni. W takim obuwiu także bardzo łatwo zrobić krzywdę rywalowi.

Bardzo znane wśród piłkarzy są także lanki, tzn. korki stworzone ze sztucznego materiału. Znane są również tzw. turfy, które świetnie sprawdzają się na sztucznej powierzchni, twardym boisku, a nawet murawie pokrytej śniegiem.

Jak się zatem okazuje, dobór właściwego obuwia zależy od paru niezwykle ważnych aspektów. Zawsze powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na własne preferencje dotyczące wyboru butów, ale przede wszystkim względy takie jak chociażby rodzaj murawy, na jakiej będą odbywać się mecze.