Najważniejsze i dodatkowe narzędzia do jogi zapewniające komfort

Joga w wydaniu zachodnim oderwała się od jej filozoficznych korzeni i stała się ostatnio popularną dziedziną fitnessu. Cieszy dużym się zainteresowaniem, ponieważ stanowi połączenie relaksu i ćwiczeń gimnastycznych, które pozwalają zadbać jednocześnie o ciało i komfort umysłu. Jeśli zamierzamy rozpocząć uprawianie tego wymagającego sportu, warto najpierw skompletować niezbędne akcesoria do jogi.

joga na macie do yogi

Autor: Rio
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszą rzeczą jaką trzeba kupić jest mata joga nie jest bez niej możliwa. Dominującą większość podstawowych pozycji wykonujemy bowiem na podłodze. Mata do jogi musi być więc wytrzymała, mieć dobrą przyczepność i grubość. Delikatne, cienkie maty są najgorzej oceniane przez koneserów jogi – sprawdź co może ci zaoferować: sklep z matami do yogi. Polecana grubość, w której je możemy kupić to 4,5 mm.

Kiedy zainteresował Cię omawiany temat, obejrzyj www a z pewnością zdobędziesz więcej informacji na to fascynujące zagadnienie – nie zwlekaj tylko kliknij.

Zaleca się unikać cieńszych wyrobów, bowiem nie zapewnią wymaganego komfortu i szybko ulegają zniszczeniu. Jeśli ćwiczymy poza domem bardzo przydatne będzie podręczne nosidło na matę. To bardzo estetyczne i komfortowe rozwiązanie. Wyjątkowo godne uwagi są wyroby zrobione w sporej mierze z poliestru wyprodukowanego z procesów recyklingu. Są solidne, a metoda produkcji materiału, z którego są wykonane, jest bardzo przyjazna planecie. Innym wymaganym przyborem jest cylindryczny wałek używany głównie do pozycji odprężających. Dla nieco bardziej wdrożonych w temat zwolenników jogi bardzo zalecany jest specjalny pas pozwalający na wykonywanie grawitacyjnych pozycji, zapewniających odciążenie kręgosłupa. Można go przymocować na drążku lub drabince – . Robi się to przy pomocy karabińczyków. Długość pasa należy regulować według własnych wymagań.

joga

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Zaopatrując się w akcesoria do jogi powinniśmy pamiętać, że najważniejsza jest dobra jakościowo mata joga i wygoda jej uprawiania w dużym stopniu zależy właśnie od tego wyboru. W ciągu zakupów nie warto zapominać, że mata do jogi powinna pochodzić od rekomendowanego i polecanego producenta. Nawet kiedy przeznaczymy na jej kupno więcej pieniędzy, ta inwestycja z pewnością się opłaci na długi czas. Inne narzędzia jak np. pokrowce bądź plecaki na matę są przydatne, ale nie są niezbędne. Ich dodatkowy zakup na pewno ułatwi mnóstwo czynności.