Chcesz ćwiczyć grę w tenisa? Przeczytaj porady, jak wybrać odpowiednią rakietę

Uprawianie sportu jest korzystne zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Niewątpliwie oddziałuje na naszą sylwetkę, ale także dzięki uwalnianym podczas wysiłku endorfinom sprawia, iż chce nam się żyć, jesteśmy radośni i chętnie podejmujemy nowe wyzwania. Dobrze jest uprawiać każdy sport, a jednym z bardzo chętnie wybieranych jest tenis. Angażuje wszystkie mięśnie, daje okazję się zmęczyć i wiąże się z niemałą satysfakcją, szczególnie jeżeli wygramy mecz. Do najważniejszych elementów gry zalicza się odpowiednia rakieta. W jaki sposób wybrać idealną rakietę dla siebie?

gra w tenisa

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, potrzebny będzie profesjonalny sklep tenisowy. Nie inwestujmy w niemarkowe rakiety, jakie rozpadną się po pierwszym meczu, a my tylko bezcelowo roztrwonimy pieniądze. Lepiej jest od początku kupić dobrą markę, aby cieszyć się wytrzymałością i dobrym wykonaniem rakiety.

Poza samą jakością liczą się także konkretne parametry rakiety, w tym jej waga. Osoby rozpoczynające przygodę z tenisem powinny wybierać lekkie S-ki albo nawet XS-ki, a później, idąc w górę, decydować się na następne o wadze M czy L. Poza tym elementem mającym wpływ jest wielkość rączki. Właściwy uchwyt gracza to taki, w którym między kłębem kciuka a opuszkami palców jest w stanie bez problemu zmieścić się palec wskazujący od drugiej dłoni (to ok. 1 cm). Większość graczy wybiera rozmiar 3 albo 4, lecz osobom z dłuższymi palcami konieczny będzie wyższy numer (więcej pomocnych wskazówek). Co więcej każdy tenisista wybierający rakietę powinien sprawdzić wielkość główki, od której zależy czy dobrze będzie nam trafiać w piłkę. Młodsi albo osoby początkujące powinny wybierać większą główkę, dzięki temu prościej będzie im przebić piłkę na przeciwległą stronę kortu.

W tym miejscu znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji na przedstawiany wątek – wystarczy kliknąć na oferta beneficiosa, a na pewno dane tam zawarte będą cenne.

Potem przyjdzie czas na bardziej fachowe rakiety, gdy już nabierzemy trochę wprawy i gra zacznie nabierać coraz więcej kolorytu.

Inne artykuły: .

Jeżeli nie mamy pewności czy odpowiednio wybraliśmy rakietę, zawsze możemy prosić o wsparcie sprzedawcę, który pracuje w sklepie. Powinien posiadać stosowną wiedzę i udzielić nam praktycznych rad, jak również wybrać model, który umożliwi nam satysfakcjonującą grę. Potem zostaje nam już jedynie wyszukać partnera i możemy zacząć grać w tenisa. Nie zniechęcajmy się ciężkimi początkami, które każdemu mogą się przydarzyć – z czasem będzie już tylko coraz lepiej.