Jak wybrać komfortowe buty do wspinaczki górskiej?

Obuwie wspinaczkowe niewątpliwie są jednym z ważniejszych fragmentów ekwipunku każdego wspinacza. Do ich wyboru powinniśmy więc podejść niezwykle przezornie i bez pośpiechu. Bez wątpienia wskazane jest nabywać oryginalne i pierwszorzędne obuwie wspinaczkowe proponowane poprzez odpowiednie sklepy sportowe. Należałoby zwrócić uwagę na markę i producenta.

wspinaczka górska, góra

Autor: Masa Sakano
Źródło: http://www.flickr.com
Tańsze podróbki naturalnie kuszą niskimi cenami, niemniej jednak nieodpowiedne obuwie wspinaczkowe – odkryj stronę – nie tylko może być niewygodne – może także doprowadzić do urazów, a nawet złamań. O wiele lepiej zainwestować w nie nieco więcej pieniędzy, aniżeli nabywać tańsze, lecz gorsze jakościowo obuwie. Buty do wspinaczki górskiej bez kłopotu odkryjemy w sklepach z akcesoriami i sprzętem do wspinaczki. Wybór może być niesłychanie duży, wskutek tego czasami wskazane jest korzystać z pomocy sprzedawcy oraz poprosić o pomoc w wyborze. Jeśli jesteś osobą, jaka dopiero zaczyna swą przygodę ze wspinaczką górską, najlepsze okażą się obuwie uniwersalne, które będą przydawać się zarówno do wspinaczki sportowej, jak także treningu na ściance. Dobierając buty do wspinaczki górskiej, z pewnością powinniśmy wziąć pod uwagę ich podeszwę. Wskazane jest dobierać te o cieńszej podeszwie, gdyż dzięki temu poprawniej będziemy wyczuwać skałę. Istotne jest też to, żeby podeszwa była odporna na ścieranie. Obuwie powinny być również wygodne, nie zdołają nas obcierać, ani być za luźne. Wybierajmy takie, w jakich porządnie się czujemy oraz nie czujemy dyskomfortu.

góry, szczyt

Źródło: www.morguefile.com
Jeżeli nabędziemy buty do wspinaczki górskiej poprzez Internet, nadzwyczaj precyzyjnie zmierzmy swą stopę i poznajmy się z tabelą rozmiarów danego sklepu- . Jeżeli prócz wspinaczek górskich, interesuje nas survival, z pewnością zaciekawią nas także akcesoria proponowane poprzez sklepy survivalowe. W asortymencie odnajdziemy między innymi krzesiwo, które stosowane są do wzniecania ognia, bez stosowania zapałek albo zapalniczki. Jeśli wybieramy się na prawdziwą wyprawę survivalową, to z pewnością krzesiwa okażą się nadzwyczaj pomocne, a wręcz niezbędne.