Zamieniamy auto na jednoślad

Coraz więcej ludzi posiada auta, a to wiąże się z coraz poważniejszymi trudnościami, jeśli chodzi o transport w ośrodkach miejskich. Problemem jest po pierwsze brak odpowiedniej liczby miejsc parkingowych, a także tworzące się w godzinach szczytu i ciągnące się kilometrami zatory. Czy jest jakaś tania i komfortowa alternatywa dla auta?

Rower miejski fioletowy

Autor: Kettler
Źródło: Kettler
Pierwszą rzeczą, jaka nasuwa się na myśl, jako alternatywa dla samochodu, jest komunikacja publiczna. Nie chcemy jednak z niej korzystać, ze względu na przymus dostosowywania własnych zamierzeń do rozkładu jazdy autobusów oraz z powodu niemałych kosztów podróżowania. Niektórym osobom przeszkadza również ścisk i tłok, panujące w autobusach. Skutery Keeway – czy warto?Na szczęście istnieją jeszcze inne, skuteczne metody na to, aby uniknąć zatorów i kłopotów z parkowaniem, a jednocześnie poruszać się sprawnie i wygodnie. Niezawodne środki transportu to rowery i motocykle. Rzecz jasna, są to rozwiązania sezonowe, lecz warto zaznaczyć, że tylko zima wyklucza możliwość podróżowania za pomocą tych środków transportu. Z kolei zalet ze stosowania jednośladów jest ogrom.

Skutery marki Romet
Rowery i skutery opanowały ulice miast już parę lat temu. Sporo miejscowości wciąż inwestuje w rozbudowę ścieżek rowerowych, dzięki czemu przemieszczanie się na swoim ulubionym rowerze jest jeszcze bezpieczniejsze oraz przyjemniejsze. Dzisiejsze rowery to ogromne możliwości wyboru: to już nie tylko powszechnie używane niegdyś górale, lecz również doskonałe jakościowo rowery holenderskie, z miejscem na koszyk, albo pakowną torbę. Motocykle, dostępne na rynku, są stosunkowo tanie, ekonomiczne w użytkowaniu i lekkie. Coraz częściej spotyka się na nich nie tylko panów, ale i płeć piękną. Oba środki komunikacji umożliwiają szybkie dostanie się w wybrane miejsce, ominięcie korków oraz oszczędne podróżowanie. Rower białka tatrzańska wypożyczalnia sprzętu ponadto pomaga osiągnąć świetną kondycję oraz wyszczuplić sylwetkę. To najlepszy środek transportu do pracy, do sklepu, albo na weekendową wycieczkę. Zamieniając samochód (bolid f1) na rower dodatkowo dbamy o środowisko naturalne. Zobacz więcej