Stroje piłkarskie

Piłka nożna to w większości krajów sport narodowy. Zarówno ligowe mecze jak i reprezentacyjne występny gromadzą na boiskach tłumy kibiców kibicujących swoim ukochanym zawodnikom. Dla wielu kibiców barwy klubowe mają duże znaczenie i są oni w stanie naprawdę sporo dla nich poświęcić. A najczęściej barwy klubowe znajdzie się na koszulkach i spodenkach, w jakich piłkarze grają w spotkaniu. Jak we wszystkich sportach również w piłce nożnej obowiązują określone zasady co do strojów. Podstawowym wyposażeniem piłkarza są piłkarskie korki, buty, które się idealnie nadają do grania na trawiastej murawie.

stroje piłkarskie

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Są one wykonane ze skór naturalnych lub syntetycznych i w zależności od producenta wyposażone w różne technologie i systemy które poprawiają jakość gry i bezpieczeństwo. Kolorystyka obuwia z reguły nie ma większego znaczenia, kluby dokładnie tego nie precyzują, i każdy z piłkarzy dobiera sobie kolor butów według swoich wymagań i oczekiwań.

dzieci w strojach piłkarskich

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

O ile kolorystyka korków znaczenia nie ma, to kolor spodenek i koszulki już tak. Są to kolejne elementy piłkarskich strojów, widoczne chyba najbardziej na boisku, i właśnie koszulki określają, w której drużynie gra piłkarz. Najczęściej spodenki i koszulki są jedną spójną całością w barwach klubowych . Na koszulkach umieszczony być musi na plecach dużej wielkości numer, coraz częściej uzupełniony nazwiskiem zawodnika. Ważne jest, aby te elementy strojów były wykonane z dobrych tkanin, które przepuszczają powietrze. Porządne stroje piłkarskie pozwolą na intensywny wysiłek przez całe spotkanie, nie powodują przy tym przyklejania się ubrań do ciała, co może być niezbyt przyjemne dla graczy. Jest to zasługą dobrych tkanin, przepuszczających wilgoć na zewnątrz, a jednocześnie pozwalających skórze oddychać. Również na temat odnajdziesz na tej stronie: .

Zapraszamy – naciśnij tutaj opaski zaciskowe i przeloguj się na następną naszą stronę. Na niej oczekują na Ciebie świeżutkie oraz rzetelne artykuły.

Następną częścią stroju piłkarza są getry. Są one wykonane z grubych tkanin i ich główną rolą jest chronienie nóg piłkarza. Piłka nożna zaliczana jest do kontaktowych sportów i urazy nóg często się w nim zdarzają, dlatego też grube getry razem z zestawem ochraniaczy na golenie to bardzo istotna część stroju każdego piłkarza.