Dieta oraz sport – perfekcyjny duet na jesień

Smukłe ciało okraszone złocistą opalenizną nie musi odchodzić w zapomnienie wraz ze spadającymi liśćmi. Podpowiadamy jak zadbać o utrzymanie wakacyjnej figury i kondycji bez względu na niekorzystne warunki pogodowe. Powrót do pracy po wakacyjnym rozleniwieniu nie sprzyja aktywności fizycznej. Dlatego wiele osób rezygnuje w tym okresie z regularnych ćwiczeń na rzecz diety. Warto jednak pamiętać, że drastyczna redukcja kalorii spowoduje szybki spadek wagi, ale równocześnie zmniejszy nasze siły witalne!

Dieta czy sport?

dieta

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Dieta cud nie istnieje. Najczęstszym rezultatem radykalnego odchudzania jest tzw efekt jojo. Powolne i systematyczne spalanie tkanki tłuszczowej w dłuższym czasie pozwoli nam tego uniknąć, a regularny trening utrwali efekty. – Wybór odpowiedniej diety, wsparty ćwiczeniami dopasowanymi do naszej kondycji, a także wieku i trybu życia jest podstawą sukcesu. Dla utrzymania formy istotne są również ćwiczenia aerobowe, wzmacniające i rozciągające mięśnie – podkreśla Janusz Kulas, ekspert ze sklepuZłota jesień na sportowo
Polska złota jesień najczęściej nie rozpieszcza nas dobrą pogodą. Dlatego warto pomyśleć o wyborze takich form aktywności, które nie zależą od warunków atmosferycznych. Siłownia, pływanie, joga, squash, a może taniec? Opcji jest wiele, a wybór podyktowany naszymi oczekiwaniami odnośnie intensywności i efektywności ćwiczeń. Proponujemy przegląd najciekawszych form treningowych na okres wczesnojesienny.

Siłownia w domu
Wymaga przede wszystkim przestrzeni i środków finansowych na selekcję niezbędnego sprzętu. – Rower treningowy, atlas do ćwiczeń, bieżnia czy orbitrek to urządzenia o sprawdzonej skuteczności, które od lat cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Czasochłonny trening aerobowy w domowym wydaniu nie jest męczący. Dla uzyskania efektu konieczne jest ćwiczenie minimum 3 razy w tygodniu przez 30-40 minut. Podczas takiego treningu możemy spalić nawet 500 kcal.

Pływanie rekreacyjne
Łączy się z dostępem do wielu atrakcyjnych form umilających czas, jak choćby zjeżdżalnie multimedialne czy relaksujące solanki. Co ciekawe, na intensywność spalania kalorii wpływa wybór stylu pływania. Najskuteczniejszą formą jest pływanie na grzbiecie oraz motylkiem. Godzina pływania rekreacyjnego zapewnia spalenie około 340 kcal, pływanie na plecach to 460 kcal mniej, a motylkiem aż 630 kcal! Minus? Wzmożony apetyt… Jeśli macie ochotę w pełni korzystać z wodnych przyjemności, powinniście zaopatrzyć się w czepek, okulary pływackie czy zacisk na nos (ułatwi naukę nurkowania, a także zwiększy komfort szaleństwa na zjeżdżalniach) – nasza strona internetowa.

Squash
To sport [ostrogi] dla osób preferujących krótki, za to niezwykle intensywny wysiłek fizyczny. Godzina na korcie pozwala na spalenie od 700 do 1000 kcal. Wybór tej dyscypliny wiąże się z ryzykiem urazów kości i stawów, dlatego już na starcie wymagana jest dobra kondycja fizyczna.

Te informacje wciągnęły Cię zupełnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej gaźnik w skuterze danych na innych stronach – znajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

– Wybór rakiety do squasha, podobnie jak tenisowej, wiąże się ze stopniem zaawansowania gracza. Wytrzymałość i siła odbicia to czynniki determinujące – przekonuje Janusz Kulas ze Na początek polecamy sprzęt z niższej półki, który w zupełności wystarczy, aby rozpocząć treningi i złapać „bakcyla”.

Joga
To opcja dla osób marzących o zgrabnej sylwetce, gibkości i wytrzymałości. Wyczerpujące ćwiczenia kształtują głębokie partie mięśni. Joga ceniona jest również przez zawodowych sportowców – przede wszystkim za efekty w zapobieganiu i leczeniu urazów. Aby ćwiczyć wystarczy wygodny dres i mata – najlepiej wykonana z odpornego na odkształcenia materiału. Zapewnia komfort ćwiczeń bez ryzyka upadku czy ujechania maty.

Taniec
To nie tylko modna forma spędzania czasu, to również droga do szybkiego pozbycia się zbędnych kalorii nawet do 400 kcal w trakcie godzinnych zajęć. Energiczny taniec dwa razy w tygodniu wymusza pracę skośnych mieśni brzucha. Piękna talia i biodra gwarantowane!

Pora roku niejednokrotnie determinuje formę dbania o kondycję organizmu. Na szczęście alternatyw dla niekorzystnych warunków atmosferycznych jest tak wiele, że nie musimy rezygnować z intensywnego treningu. Koniec końcem aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrowym odżywianiem to recepta dla wszystkich, bez wyjątku, na 365 dni w roku!