Obuwie sąwizytówką wszystkich mężczyzn. A co o Tobie szepcą Twoje buty?

Mężczyźni, tak samo jak kobiety, poddawani są obecnie dużo większej presji atrakcyjności wizualnej. Oczekuje się od nich dbania o ciało i odpowiedniego stroju. Jednym z priorytetowych składników męskiego stroju są bezwzględnie odpowiednio dobrane buty.

buty sportowe

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Powinny być one przystosowane głównie do okazji, na którą się je wkłada. Przykładowo, adidasy Nike sprawdzą się w czasie spaceru, niezobowiązujących spotkań towarzyskich lub Dron wyścigowy DJI FPV uprawiania sportu, jednak nie można ich wkładać do eleganckiej restauracji, w jakiej obowiązuje elegancki strój czy do biura, jeżeli firma wymaga stosownego dress codu.

Jednak, buty męskie są dzisiaj oferowane w bardzo bogatym asortymencie, więc niezależnie od okazji, na pewno będzie się w stanie odnaleźć coś faktycznie odpowiedniego nawet dla małych chłopców (np. buty Primigi). Zastanawiasz się co wybrać? Może adidasy nike z nowej kolekcji?

Po pierwsze, trzeba pamiętać, że buty męskie muszą być zawsze czyste. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pantofli, jakie zakłada się do eleganckich ubrań. Ich dokładne wypastowanie to oczywiście konieczność. Dzięki temu staną się one idealnym uzupełnieniem całego stroju. Buty sportowe także muszą być regularnie czyszczone. Na szczęście dostępny jest szereg specyfików, jakie upraszczają zachowanie czystości w tym przypadku. Sporo butów można bez obaw wyprać w pralce, niemniej zanim wykona się podobny krok, najpierw należy sprawdzić metkę obuwia, na której przeważnie znajdują się stosowne wskazówki odnoszące się do czyszczenia.

pary butów nike

Autor: Guian Bolisay
Źródło: http://www.flickr.com

Mężczyzna musi troszczyć się o własne buty i mieć w szafie chociaż jedną parę butów bardziej klasycznych, jakie przydają się podczas uroczystych okazji. Dosyć istotne jest również stosowne składowanie butów, ponieważ dzięki temu nie będą one traciły swojego kształtu. Z racji tego, że tradycyjne rozwiązania są zawsze popularne, a w przypadku mężczyzn moda nie zmienia się tak błyskawicznie, trzeba inwestować w obuwie znakomitej jakości, też jeżeli jego cena będzie dość wysoka. Tak wygodne buty męskie to inwestycja.

Takie buty bowiem mają szansę posłużyć przez faktycznie wiele lat, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku ich wysoka cena okazuje się faktycznie niewielka. Interesującym rozwiązaniem jest zakup butów zrobionych na specjalne zamówienie u utalentowanych rzemieślników. Jest to niezwykle kosztowna opcja, niemniej z drugiej strony bardzo opłacalna.