Home » Wybierz najlepszy rower górski lub miejski! » Chcesz ćwiczyć grę w tenisa? Przeczytaj porady, jak wybrać odpowiednią rakietę

Chcesz ćwiczyć grę w tenisa? Przeczytaj porady, jak wybrać odpowiednią rakietę

Uprawianie sportu jest korzystne zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Niewątpliwie oddziałuje na naszą sylwetkę, ale także dzięki uwalnianym podczas wysiłku endorfinom sprawia, iż chce nam się żyć, jesteśmy radośni i chętnie podejmujemy nowe wyzwania. Dobrze jest uprawiać każdy sport, a jednym z bardzo chętnie wybieranych jest tenis. Angażuje wszystkie mięśnie, daje okazję się zmęczyć i wiąże się z niemałą satysfakcją, szczególnie jeżeli wygramy mecz. Do najważniejszych elementów gry zalicza się odpowiednia rakieta. W jaki sposób wybrać idealną rakietę dla siebie?

gra w tenisa

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, potrzebny będzie profesjonalny sklep benlee tenisowy. Nie inwestujmy w niemarkowe rakiety, jakie rozpadną się po pierwszym meczu, a my tylko bezcelowo roztrwonimy pieniądze. Lepiej jest od początku kupić dobrą markę, aby cieszyć się wytrzymałością i dobrym wykonaniem rakiety.

Poza samą jakością liczą się także konkretne parametry rakiety, w tym jej waga. Osoby rozpoczynające przygodę z tenisem powinny wybierać lekkie S-ki albo nawet XS-ki, a później, idąc w górę, decydować się na następne o wadze M czy L. Poza tym elementem mającym wpływ jest wielkość rączki. Właściwy uchwyt gracza to taki, w którym między kłębem kciuka a opuszkami palców jest w stanie bez problemu zmieścić się palec wskazujący od drugiej dłoni (to ok. 1 cm). Większość graczy wybiera rozmiar 3 albo 4, lecz osobom z dłuższymi palcami konieczny będzie wyższy numer (więcej pomocnych wskazówek). Co więcej każdy tenisista wybierający rakietę powinien sprawdzić wielkość główki, od której zależy czy dobrze będzie nam trafiać w piłkę. Młodsi albo osoby początkujące powinny wybierać większą główkę, dzięki temu prościej będzie im przebić piłkę na przeciwległą stronę kortu. Potem przyjdzie czas na bardziej fachowe rakiety, gdy już nabierzemy trochę wprawy i gra zacznie nabierać coraz więcej kolorytu.

Inne artykuły: .

Jeżeli nie mamy pewności czy odpowiednio wybraliśmy rakietę, zawsze możemy prosić o wsparcie sprzedawcę, który pracuje w sklepie. Powinien posiadać stosowną wiedzę i udzielić nam praktycznych rad, jak również wybrać model, który umożliwi nam satysfakcjonującą grę. Potem zostaje nam już jedynie wyszukać partnera i możemy zacząć grać w tenisa. Nie zniechęcajmy się ciężkimi początkami, które każdemu mogą się przydarzyć – z czasem będzie już tylko coraz lepiej.