W jaki sposób poradzić sobie z niejadkiem? Co dać mu na kolację, żeby chętnie zjadł posiłek?

Mnóstwo malutkich dzieci to niestety niejadki. Mnóstwo rodziców ma z tym wielki kłopot. Jak radzić sobie z tym problemem? Co zrobić, ażeby zachęcić pociechę do jedzenia? Służymy profesjonalną poradą.
Dzieci kochają słodkości.

Niestety, znakomita większość z nich nie jest oczywiście zdrowa.Jednak są pożywne produkty spożywcze, które dzięki obecności cukru, są z chęcią spożywane przez maluchy. Przykładem jest tu masło orzechowe. Jest ono nie jedynie pyszne, ale i – dzięki użyciu orzechów i czekolady, także sycące i pożywne. Toteż jeśli dziecko odmawia śniadania, można spróbować podać mu kanapkę z masłem orzechowym.
Następnym przykładem produktu, który mógłby zachęcić dziecko do jedzenia, są płatki. Normalne płatki kukurydziane nie są zazwyczaj ulubieńcem dzieci, ale jeśli zostaną one wymieszane z czekoladą, stają się pysznym, a przy tym zdrowym posiłkiem. Płatki z czekoladą posiadają błonnik i inne składniki odżywcze, jakie znajdziemy w „zwyczajnych” płatkach, a dzięki czekoladzie, są chętnie spożywane przez dzieciaki.
fototerapia
Jak przymusić dzieciaki do jedzenia owoców Niejeden rodzic zdaje sobie sprawę, jak trudne to zadanie. Wiele pociech wręcz nie cierpi warzyw i owoców. Ażeby zachęcić je do ich zjedzenia, warto popróbować przyrządzić dziecku warzywa i owoce w innej formie – smacznego jogurtu, pożywnego soku czy ewentualnie przecieru przykładowo w naleśnikach.

Sporo dzieci chętniej zajada warzywa, kiedy są one powycinane w ciekawe wzory, np. w serduszka, uśmiechy czy gwiazdki.

Koniecznie zobacz na stronie (http://www.innerharmony.pl/produkt/msm-krzem-wapn-w-kaspulkach/) inne tego rodzaju posty. Tam też przeczytasz coś pasjonującego, ponieważ prezentuje ona podobną problematykę.

W ten sposób podane na kanapce ogórki lub papryka są znacznie chętniej jedzone.