Dyskomfort kolan? Idź do ortopedy

Dolegliwości bólowe w stawach mogą przytrafić się każdemu, nie tylko osobom profesjonalnie ćwiczącym. Styl życia dziś żyjących ludzi sprawia, iż są znacznie bardziej podatni na kontuzje oraz częściej cierpią na choroby zwyrodnieniowe, a w takich przypadkach pomóc może wyłącznie lekarz ortopeda z Artemedu Wrocław.

lekarz

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
Tego rodzaju specjalista nie tylko zdiagnozuje przypadłość bądź uraz, ale również zaleci stosowne leczenie. Zna się na układzie kostnym oraz więzadłowo-stawowym, jakie wpływają na nasz stan fizyczny. Dzięki swojej wiedzy i kompetencjom zdobytym podczas studiów i stażu jest w stanie rozpoznać dysfunkcje w narządach ruchu, jakie mogły pojawić się nagle albo mają uwarunkowanie genetyczne. Ortopeda może skierować na rehabilitację albo do traumatologa, jeśli po wypadku konieczne jest leczenie operacyjne, a poza kośćmi zostały uszkodzone również mięśnie lub ścięgna.
Jeśli w wyniku urazu zachodzi konieczność usztywnienia kończyny, ortopeda może zastosować różne sposoby zabezpieczenia chorej kończyny, m.in. przez założenie gipsu czy łuski. Gips jest aktualnie coraz częściej zastępowany innymi, znacznie wygodniejszymi materiałami, wykonanymi ze sztucznych tworzyw. Wiele osób rozważa, kiedy iść do specjalisty. Jeżeli obrażenie jest

lekarz

Autor: German Tenorio
Źródło: http://www.flickr.com

nagłe, gdyż np. przewróciliśmy się na lodzie albo złamaliśmy nogę, powinniśmy szybko pojechać do ortopedy. Najlepiej jest z miejsca pojechać na oddział ratunkowy albo wezwać specjalistę, gdy jesteśmy sami i nikt nie może nam pomóc. Jeśli zaś od kilku dni czujemy, iż boli nas kolano, biodro bądź plecy, też nie trzeba zwlekać.

O wiele lepiej jest szybciej udać się do przychodni, niż za długo przeciągać i doprowadzić do pogłębienia się dolegliwości. Czasem wystarczy kilka zabiegów rehabilitacyjnych, innym razem natomiast konieczna jest operacja. W przypadku naciągniętego mięśnia można sobie poradzić samemu, np. wcierając jakąś maść, lecz gdy ból nie ustaje, także warto umówić się na wizytę. Lekarz (sprawdź alergolog legionowo) ortopeda to jeden z bardzo ważnych specjalistów, do jakiego musimy się wybrać, jeżeli cierpimy na dolegliwość związaną z układem kostnym, mięśniowym albo stawowym. Wybierzmy renomowanego specjalistę, a leczenie szybko przyniesie efekty.