Dotarcie do sprawdzonej pomocy dla osób uzależnionych nie tylko od alkoholu

Problem różnorodnych uzależnień od lat tyczy się tysięcy osób. Ich liczba rok rocznie się powiększa. uzależnienie od alkoholu nie jest problemem, który odnosi się jedynie do ludzi uznawanych za „margines” społeczny.

styl

Autor: Seluryar
Źródło: http://www.flickr.com
Paradoksalnie pośród uzależnionych coraz częściej znajdują się ludzie w młodym wieku, z pełnym wykształceniem, dobrą pracą oraz wysokimi zarobkami. Ośrodek leczenia uzależnień to typ placówki, coraz częstszej w przestrzeni krajowej. Dane statystyczne stwierdzają, że odsetek uzależnionych i nadużywających alkoholu, zwiększa się, w efekcie ośrodek leczenia uzależnień jest miejscem po prostu potrzebnym. Uzależnienie od alkoholu jest ciągle problemem nadrzędnym – z racji, że alkohol jest ogólnodostępny.

Czyżbyś miał chęć na więcej wpisów na ten temat? Zachęcamy zatem do kolejnej strony – po prostu naciśnij to japońska restauracja warszawa i przeloguj się do naszego serwisu.

Rządowe inicjatywy pomocowe dla uzależnionych odnoszą zróżnicowany skutek. Przeważnie trzeba chorego – bo tym jest właśnie osoba uzależniona dosłownie zmusić do skorzystania z pomocy, ponieważ podczas silnego wrośnięcia w uzależnienie dowolna próba wydobycia go z niego będzie odbierana jako personalny atak. Ośrodek leczenia uzależnień często jest spychany na margines w swoim działaniu, ponieważ osoby bliskie wstydzą się o pomoc poprosić – jest to błąd, w efekcie, którego wyrządzamy większą szkodę jednocześnie sobie oraz osobie uzależnionej.

relaks w altance

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Leczenie alkoholizmu to proces, który może przeciągnąć się w czasie – nieraz na wiele lat, a nawet i całe życie. Choroba alkoholowa jest uleczalna, choć wymaga od wszystkich bezpośrednio zaangażowanych stron licznych poświęceń.

Nie bójmy się zwracać o specjalistyczną pomoc – ludzie, którzy pracują w placówkach dla uzależnionych są tam po to by pomoc, a nie oceniać. Leczenie alkoholizmu choć trudne, jest do przezwyciężenia – nie upadajmy na duchu już na starcie, z racji źle rozumianej dumy.