Niektóre choroby możemy usiłować leczyć na własną rękę, kiedy brakuje nam czasu na wizytę w ośrodku zdrowia

Zdrowie jest najdroższą życiową wartością, o czym zazwyczaj myślimy dopiero wtedy, gdy dopada nas choroba. I niekoniecznie warto tutaj myśleć jedynie o poważnych dolegliwościach lub kontuzjach czy złamaniach, gdyż najzwyklejsze, ale bardzo mocne przeziębienie może nas szybko unieruchomić w domu nawet na parę ładnych dni.

Okazuje się jednak, że wyższa temperatura, suchy albo mokry kaszel i okropny ból gardła nie w każdym przypadku stają się wystarczającym argumentem to tego, aby zapisać się na wizytę w ośrodku zdrowia.

choroba

Źródło: pixabay.com

Zarówno pierwsze, jak i nasilające się symptomy przeziębienia lub grypy zazwyczaj usiłujemy leczyć samodzielnie. O ile bakterie standardowo zwalcza się antybiotykami, o tyle z podstępnymi wirusami musimy radzić sobie w zupełnie inny sposób. Kiedy jedni zaopatrują się w internetowej aptece w produkty marki Vicks, to inni wierzą tylko i wyłącznie w skuteczność domowych kuracji rodem z minionej epoki. Prawdą jest tymczasem fakt, że w czasie choroby zażywamy mnóstwo różnych środków, a i pastylek Desmoxan albo suplementów diety na odchudzanie wcale nie zamierzamy odstawiać – .

Leczenie ostrego przeziębienia lub grypy w przypadku dzieci staje się niezwykle delikatną kwestią. Jeżeli obydwoje rodzice pracują zarobkowo, a babcie nie mogą pomoc, to sytuacja staje się patowa. Gdy jednak synek ma zagwarantowaną opiekę, to maluchowi można podać Xylogel bądź wodę morską na uciążliwy katar i owocowy syrop na kaszel albo gorączkę – . Preparaty dla dzieci mają całkowicie inny skład aniżeli leki dla osób dorosłych.

Opiekunowie świetnie o tym wiedzą i kupują dla Zosi czy Rafałka Tantum Verde w aerozolu lub specjalny lizak, gdy dziecku dokucza nieznośny ból (fizjoterapia wrocław) gardła.
Samodzielne leczenie objawów najczęstszych chorób jest niemalże tradycją. Zresztą sami lekarze w przypadku przeziębienia niewiele mogą pomóc. Stąd rozważniej zapobiegać aniżeli leczyć. Zdrowy tryb życia, czyli regularne spożywanie posiłków, a także uprawianie sportów lub chociażby codzienne spacery pomagają utrzymać doskonałą kondycję oraz mają znaczący wpływ na zdrowie. Ponadto nie mniej istotne jest dobre samopoczucie – jeśli mamy wyśmienity humor, to i problemy wydają się być o wiele mniejsze.