Co to jest refrakcja oka i jak można ją skutecznie leczyć? Jakie są skuteczne metody walki z tą przypadłością? Co powinniśmy wiedzieć?

Refrakcją oka określa się załamywanie promieni światła, przenikających przez każdą strukturę optyczną układu oka, w szczególności przez rogówkę, soczewkę i ciało szkliste. podobną wadę wzroku diagnozuje się, gdy układ optyczny w staniespoczynku nie jest zdolny zgromadzić wnikającej do wnętrza gałki ocznej, zwyczajnie, skierowanej równolegle wiązki promieni świetlnych na siatkówce.

wzrok

Autor: Santiago Matan
Źródło: http://www.flickr.com
Zaburzenia refrakcji dzieli się na kilka typów – . Jedną z nich jest krótkowzroczność, podczas której obrazy tworzone są przed siatkówką. Przez to tworzy się obraz niewyraźny, zaś obiekty położone w bardziej znacznych odległościach nie są widoczne. Kolejną z przyczyn jest także dalekowzroczność, w tym wypadku przedmioty wyświetlane są za siatkówką. Adekwatnie, jak w sytuacji krótkowzroczności powstaje obraz niewyraźny, ale tym razem to obiekty usytuowane bliżej stają się rozmyte. Starczowzroczność, jak sama nazwa wskazuje, to dalekowzroczność, pojawiająca się u osób po 40. roku życia.

Jest to wynik twardnienia soczewki przez naturalne procesy starzenia się organizmu.

Interesują Cię dane na prezentowany temat? To świetnie, gdyż mamy pełny raport, który ma wyłącznie informacje, których teraz potrzebujesz.

Czy można wyleczyć refrakcję narządu wzroku? Naturalnie! Leczenie refrakcji powinno się rozpocząć od dokładnego badania wstępnego. W tym czasie można określić, jak zaawansowana jest wada. Określasię zaburzenie widzenia w dioptriach. podczas badania klinicznego, przy użyciu najbardziej nowoczesnych urządzeń, można określić wiele wskaźników, które ułatwią wykonać właściwie cały zabieg. Poza typowo klinicznym sprawdzeniem oka, potrzebny jest kontakt z pacjentem, a zwłaszcza wywiad z dotkniętym dysfunkcją. Bardzo proste pytania, jak wiek, styl życia czy zainteresowania,

wzrok

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

pomogą wybrać najodpowiedniejszą metodę leczenia. Naturalnie, istotne są również zasoby finansowe osoby leczonej.

Niektóre z przypadków wad dioptrycznych nie da się zniwelować zadowalającą metodą zabiegiem laserowym. Tak jest najczęściej,kiedy mowa o pacjencie z wyższą wadą dioptryczną, który ponadto ma powyżej 45 roku życia, a także kombinację różnych wad dioptrycznych. W takich sytuacjach bardzo dobrym sposobem jest wszczepienie soczewek wewnątrzgałkowych. Jak pokazują doświadczenia z takimi właśnie chorymi, ten sposób sprawdza się najlepiej.