Kiedy musimy wykonać operację zaćmy oraz czy jest to bolesne?

oczy są bardzo istotne w życiu dowolnego człowieka. Gdy nasz zmysł wzroku jest dobry, nie doceniamy zdolności poprawnego widzenia. Gdy zaobserwujesz, że widok, na jaki patrzysz jest w mniejszym stopniu dostrzegalny, pora pójść do okulisty.

klinika

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
operacja zacmy

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

zaćma nieuchronnie wiedzie do całkowitej utraty wzroku. Jednak dziś mamy metody, aby po krótkiej nie wywołującej uczucia bólu operacji, znów uzyskać zmysł wzroku i poprawić jakość widzenia. Dla osoby pracującej zawodowo, strata ostrości widzenia przedstawia znaczny kłopot. Z tego też powodu jeżeli zauważysz u siebie tego typu symptomy, idź do okulisty, a on powie Ci, czy operacja zacmy jest u Ciebie wymagana. Przed zaćmą nie sposób się ochronić oraz nie ma profilaktycznej procedury jej leczenia. Na wstępie można by kupić jakieś krople, jakich zadaniem jest poprawienie odżywiania soczewki oraz odroczenie w niej niekorzystnych przemian. Nie ma jednak dowodów, że te krople w ogóle działają. Z tego też powodu jedynym sposobem jest operacyjna wymiana soczewki naturalnej, lecz zmętniałej na nie naturalną.
dermatologia

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie dziś przeprowadzaną metodą jest fakoemulsyfikacja. Przez małe cięcie w rogówce można wprowadzić sondę i przy pomocy ultradźwięków rozbija się soczewkę, a potem wysysa z oka. Inną metodą wykorzystywaną w początkowych zaćmach jest emulsyfikacja płynowa. W tym czasie soczewka jest rozbijana oraz wypłukiwana za pomocą skompresowanego strumienia płynu. Najnowsze narzędzia służące do usuwania zaćmy, pozwalają na połączenie obu metod, a dzięki temu na skuteczne i bezpieczne wykonanie operacji.

Zobacz obfite w zawartość praktyczne wskazówki (https://www.hospicjumkatowice.pl/kontakt.html), mające przydatne informacje na opisywany temat – kliknij zatem tutaj oraz zgłąb wiadomości, które Cię fascynują.

Po usunięciu zmętniałej soczewki, przez to samo nacięcie wprowadzana jest sztuczna, jaka natychmiast przyjmuje odpowiedni kształt.

Po tego typu operacji, nie należy zakładać szwów, ponieważ rana samodzielnie się zamyka pod wpływem ciśnienia wewnątrzgałkowego. Sam zabieg zajmuje zaledwie 10-20 minut i można go wykonywać w sposób ambulatoryjny.