Opieka medyczna w Krakowie

Każdy z nas co jakiś czas potrzebuje wizyty u lekarza-specjalisty. Panie najczęściej korzystają z usług ginekologów, każdy, kto posiada dzieci regularnie odwiedza pediatrę, a mężczyźni raz na jakiś czas potrzebują konsultacji z urologiem. Czasami tez zdarzają się sytuacje, w których od kompetencji lekarza zależy życie, nasze albo osoby nam bliskiej. Zwłaszcza jeśli chodzi o operację, istotne jest, żeby lekarz był jak najlepszy. Pytanie jak znaleźć dobrych lekarzy??? Czy lepiej oszczędzić pieniądze i wybrać się na kasę chorych, czy wydać pieniądze na wizytę prywatną??? Skąd wiedzieć, iż specjalista, do którego się wybieramy jest dobry? Odpowiedzi na między innymi te pytania odnajdziecie Państwo w poniższym tekście.
Kasa chorych, czy wizyta prywatna?

Przed tym pytaniem stawał stosunkowo często każdy spośród nas. Idąc do przychodni z NFZ wykorzystujemy to, co nam się należy, bo przecież każdego miesiąca płacimy składki na ubezpieczenie zdrowotne, które wcale nie są małe. Niestety ogólnie realia wcale nie są takie piękne. Po pierwsze, chcąc wybrać się do większej części specjalistów potrzebujemy skierowania wystawionego przez lekarza pierwszego kontaktu albo innego specjalistę. Skierowanie nie jest konieczne przy wizycie u: ginekologa, dentysty, dermatologa, wenerologa, onkologa, okulisty oraz psychiatry. Po drugie nierzadko trudno jest się umówić, a na wizytę czasami musimy oczekiwać kilka miesięcy. Do tego dochodzi szczegół, że sprzęt medyczny jest często przestarzały, a sami lekarze mają do pacjenta podejście lekceważące.

lekarz

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Wybierając się do specjalisty prywatnie, trzeba liczyć się z tym, iż będziemy musieli dodatkowo zapłacić, często niemałą kwotę. Na dodatek nigdy nie mamy całkowitej pewności, iż lekarz jest dobry i będzie mógł nam pomóc. Pozytywy są takie, iż specjaliści prywatni mają zwykle lepiej wyposażone gabinety, nie ma niekończących się kolejek no i stosunek do pacjentów jest nny- bo czego się nie zrobi, żeby przyciągnąć klienta. Większa szansa na to, iż znajdziemy dobrego specjalistę jest raczej wtedy, gdy zdecydujemy się na wizytę prywatną.

Nierzadko zdarza się tak, iż wybierając dla siebie określonego lekarza kierujemy się opiniami naszych bliskich oraz znajomych. To zrozumiałe i jest to już jakiś punkt odniesienia, jednak te osoby z pewnością nie odwiedzały z usług zbyt dużej liczby przykładowo urologów. Gdzie znajdziemy wiarygodne opinie na temat lekarzy? W Internecie! Znajdziemy tam kontakty do bardzo wielu lekarzy z każdej specjalności. Ponadto możemy określić miasto, które nas interesuje. Na profilu każdego lekarza wypowiadają się pacjenci. Opinii jest zazwyczaj dużo i bez problemu pozwalają one stwierdzić, czy warto skorzystać, czy też nie. Portal ten pozwala ponadto na nawiązanie kontaktu z innymi obecnymi lub byłymi pacjentami danego lekarza.

Poszukiwania specjalisty w KrakowieChcą znaleźć określonego lekarza-specjalistę w Krakowie, najlepiej skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Kiedy wpiszemy w nią na przykład: urolog Kraków, neurochirurg Kraków, pediatra Kraków bądź też poradnia ginekologiczna Kraków wyświetli wyświetli nam się mnóstwo linków do różnych portali – zarówno lekarzy i gabinetów (link), jak i linki z wyszukanym zapytaniem na wymienionej we wcześniejszym akapiciej stronie. Można też wejść na nią bezpośrednio i na stronie startowej określić interesujące nas parametry. Zachęcam do skorzystania, bo naprawdę warto.