Krople do uszu jako ochrana przed gromadzeniem woszczyny

Woszczyna posiada wielkie znaczenie dla dobrego działania każdego aparatu słuchowego. Problem rozpoczyna się wtenczas, gdy jest jej za dużo. Woskowina jest produkowana w przewodzie słuchowym zewnętrznym u każdego człowieka.

Jej funkcja jest nadzwyczaj istotne, bowiem ma zabezpieczać narząd słuchu przed infekcjami i urazami. Sporo ludzi cierpi z powodu zbytniego nagromadzenia wydzieliny w przewodach słuchowych. Bezpieczniejsze aniżeli płukanie uszu są krople przeznaczone do zmiękczania, bądź rozbijania woskowiny.
ceny
nowoczesne centrum medyczne

Autor: Jon Gatward
Źródło: http://www.flickr.com
U wielu ludzi znaczna ilość zbitej, zmieszanej z naskórkiem woskowiny konstytuuje korek woskowinowy, jaki trzeba koniecznie usunąć. Fizjologicznymi przyczynami zalegania woskowiny i konstruowania się korków woszczynowych potrafią być ciasne przewody uszne. Osoby używające przyrząd słuchowy narażone są na mechaniczne podrażnianie skóry przewodu słuchowego, co owocuje nadmiernym aktywowaniem woskowiny.
Krople do uszu posiadają w swoim składzie materiały bakteriobójcze i grzybobójcze, wychwytuje także zanieczyszczenia.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Jeśli tak, to w źródle także odnajdziesz coś, co okaże się dla Ciebie wartościowe. Kliknij zatem tu!

Natłuszczają przewód słuchowy i ochraniają przed przedostaniem się wody, która może przyczynić się do powstania zapalenia ucha zewnętrznego. Rogowaty naskórek trafia się do małżowiny usznej, a w jego miejsce tworzy się nowy. Ten mechanizm ma olbrzymie znaczenie dla dobrego działania ucha. Krople używane raz, dwa razy w tygodniu skutecznie rozmiękczają woskowinę i wspomagają w wydobyciu się jej.

Krople rozcieńczają woskowinę i zapobiegają jej powtórnemu zbieraniu. Ludziom zmagającym się z problemem za bardzo dużej ilości woskowiny w uchu zalecane jest również dodatkowo płukanie ucha solą fizjologiczną.