Jakiego typu szczoteczkę do zębów najlepiej wybrać? O jakich kwestiach nie zapominać? Co jest najistotniejsze?

Dokładnie wyczyszczone zęby to gwarancja, że nie będzie trzeba co chwila chodzić do dentysty. A tak być może, gdy nie troszczymy się o uzębienie albo przypominamy sobie o nich, gdy zaczynają nam doskwierać, czujemy ból , zdajemy sobie sprawę, że coś się dzieje, coś niepożądanego.

Sprinter z protezą nogi

Autor: The National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet jak troszczymy się o uzębienie, to można się zdziwić, w jaki sposób szybko się psują, a winna jest źle dopasowana szczoteczka.
Szczoteczka standardowa już nie wystarcza, ponieważ nie da się nią tak bardzo dobrze umyć zębów, jak zrobi to szczoteczka soniczna seysso. To naprawdę popularne rodzaje, różnią się od normalnych modeli elektronicznych tym, że inaczej porusza się włosie. Włosie w tych szczoteczkach rusza się około 31 tysięcy razy na minutę, to powoduje, iż oczyszcza wszelkie przestrzenie międzyzębowe.
Soniczne szczoteczki przy pomocy swoich ruchów oraz specjalnie wyprofilowanym końcówkom zapewniają bardzo dokładne czyszczenie zębów. Ponadto nie wywołują recesji dziąseł czy zbyt dużego wycierania szkliwa. Są one definiowane również jako szczoteczki ultradźwiękowe, działają na zasadzie drgań, a więc tak powstała fala dźwiękowa skutecznie i naprawdę szybko oczyszcza zęby z zanieczyszczeń.
Możemy być pewni, iż taka szczoteczka bardzo dobrze oczyści nasze uzębienie (ważny link) z resztek pokarmowych jakie znajdują się w przestrzeniach międzyzębowych. Oczyszczona jest płytka bakteryjna, więc możemy cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

To również sprawia, że czas wymycia zębów skrócony jest do minimum, a to bardzo istotne, ponieważ jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas, żeby przeznaczyć go na coś innego.