Zasady suplementacji sportowej

Zanim kupisz jakąkolwiek odżywkę, przeczytaj, jakie są kluczowe zasady sportowej suplementacji. Poniżej zasady suplementacji, których przestrzeganie gwarantuje najlepsze rezultaty w przyroście mięśni i polepszeniu sportowych wyników.
Kupowanie „w ciemno”, bez fundamentalnej wiedzy o odżywkach, w najlepszym przypadku może skończyć się zbytecznym wydaniem gotówki, a w najgorszym – kłopotami ze zdrowiem.

białko whey

Autor: amateur photography by michel
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w następstwie ostrych ćwiczeń twój organizm wymaga ponadplanowej suplementacji, ustal w jakim celu chcesz stosować odżywki. Ażeby wyrzeźbić muskuły, zwiększyć masę, wyszczupleć, polepszyć ogólną sprawność oraz formę? W każdym z tychże przypadków zalecane są inne odżywki.
aparat tlenowy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli dopiero zaczynasz swą przygodę z treningami, nabywanie całego arsenału suplementów jest wyrzucaniem gotówki w błoto.

Skoro spojrzałeś na umieszczone w tym miejscu teksty, to ponadto zerknij na opracowanie (https://rodzinaiprzyjaciele.pl/menu-category/zupy/), które również niewątpliwie przykuje Twoją uwagę.

Zarówno debiutujący, jak także obeznani zawodnicy jako podstawę swojej suplementacji winni wybrać aminokwasy BCAA. Odżywka ta dostarcza optymalnych wielkości komponentów potrzebnych do budowy masy mięśniowej a także ma dowiedzioną skuteczność. W dalszej kolejności można wyposażyć się w białko Whey. Odżywki muszą być uzupełnieniem diety, a nie podmieniać ją. Dlatego należy kupować suplement mając już określony plan żywienia. Dopiero po zbadaniu składu diety, m.in. jej kaloryczności, ilości konsumowanego białka, węglowodanów i tłuszczy, możemy przejść do zakupu stosownych preparatów.

Wiele suplementów różni się schematem dawkowania – np. białko serwatkowe należy spożywać wyłącznie po treningu, zaś kazeinę przed sPaniem, tak samo jak ZMA. Pomieszanie pory zażycia suplementu redukuje jego skuteczność oraz niweczy trud włożony w trening.