Usuwanie różnych dolegliwości za pomocą światła

Światło jest niezwykle istotnym elementem ludzkiego życia. Mówi się, że właściwie bez światła nie ma życia. Niewątpliwie prawdą jest, że ludzie żyjący w miejscach, które w dużej mierze pozbawione są światła pochodzącego ze Słońca w ciągu roku, mają dużo większe zagrożenie zachorowaniem na przykład na depresję. Z tego powodu dostęp do naturalnego światła i ciepła pochodzącego ze Słońca jest tak istotny. Przykładowo na terenie Polski, która położona jest w obrębie klimatu umiarkowanego, bywa tak, że w ciągu roku występuje duża liczba dni pozbawionych słońca.

lampa

Autor: Swadilfari
Źródło: http://www.flickr.com
Może to skutkować znacznym spadkiem nastroju, a nawet zaburzeniami. Jest to tak zwana depresja sezonowa lub zimowa, wypływająca właśnie z niedostatku ciepła i światła słonecznego. Objawia się w pierwszej kolejności przestawionym trybem dnia i nocy, co powoduje zakłócenia w zegarze biologicznym i spadek samopoczucia i zdrowia. Osoba chora na tego typu depresję czuje zniechęcenie do codziennych obowiązków i do świata. Jest jednak na to sposób, o którym wspominano już w starożytności.

Terapia światłem w walce z zaburzeniami

Na chwilę obecną oferowane są sposoby radzenia sobie z różnymi schorzeniami za pomocą światła. Stosowane jest ono także w rehabilitacji, na przykład do naświetlania częściowo sparaliżowanych części ciała.

Czy prezentowany wątek okazał się dla Ciebie ciekawy? To świetnie, ponieważ gdy wejdziesz tu, odnajdziesz pożyteczne informacje (https://okulistyka-jedrzejczak.pl/), które Cię z pewnością zaabsorbują.

Światło ma również duże zasługi w walce z wspomnianą depresją sezonową. Jako że związana jest on z niedostatkiem promieni słonecznych, wymyślono specjalny przyrząd – jest to lampa antydepresyjna (poznaj więcej na Urządzenie to ma za zadanie emitować niezwykle silne światło podobne do światła słonecznego. Pacjent musi siedzieć przed lampą codziennie tyle czasu, ile zaleci lekarz.

fototerapia

Pozytywne następstwa stosowania

W dalszym ciągu szczególnie na terenie Polski wiele osób nie daje wiary w skuteczność tak zwanej fototerapii. Tymczasem jej korzystne wpływy na ludzkie zdrowie i kondycję zostały udowodnione przez specjalistów. Odbywanie zaleconych przez lekarza Zabiegów z lampą antydepresyjną umożliwia odpoczynek i pozbycie się stresów, a później również na poprawę trybu dnia. Wykazano także, że taka terapia jest niezwykle pomocna dla ludzi, którzy cierpią z powodu nagminnych zmian stref czasowych podczas podróży samolotem.