Różnice między białą, czerwona a zieloną herbatą – działanie. Rady dla kupujących

Herbata zawojowała krajowy rynek spożywczy. Co prawda nadal jest mniej popularna niż kawa jednak ma coraz znaczniejsze grono wielbicieli. Herbata zwykle kojarzy się z naparem rozgrzewającym, wyciszającym i leczniczym, jednak niektóre jej typy potrafią działać tak samo dobrze, a nawet lepiej niż kawa.

Występują cztery główne rodzaje herbaty: biała, zielona, czerwona i czarna. Każda z nich posiada inne właściwości i działanie na samopoczucie człowieka. Jednak większość z nich jest dostępna w sprzedaży, jeśli chodzi nam po głowie herbata sklep znajdziemy w każdym mieście, a herbata będzie w nim tylko jednym z wielu towarów służących to jej przygotowania. Wystarczy moment w Internecie i na hasło w rodzaju: „czerwona herbata sklep” otworzy się przed nami ogrom możliwości. Jedna z najbardziej polecanych jest biała herbata, co prawda jest to gatunek najdroższy, jednak ma spore grono smakoszy. Wytwarza się ją głównie w Chinach w ściśle określonych warunkach. Pochodzi ona tylko z pąków liści.

herbata

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Napój ma jasną słomkowa barwę. Herbata ta ma właściwości pobudzające (zawiera kofeinę) oraz dostarcza organizmowi dużej dawki witamin C. Posiada ona również właściwości antymutagenne i antyoksydacyjne, dlatego rekomenduje się ją osobom, które mogą być obciążone genetycznie rakiem. Herbata zielona to najbardziej popularna, a jednocześnie najstarsza z herbat, posiada dużo rodzajów, często jest mieszana z kwiatami jaśminu i lotosu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, odkryj serwis (https://www.cpsens.pl/logopedia.html) na omówiony zagadnienie. Ukażemy Ci dodatkowe informacje!

W czasie produkcji dopiero co zebrane liście zostawia się do przeschnięcia i poddaje się je obróbce cieplnej, a to oznacza, że herbata nie jest poddawana procesowi utleniania. Przy parzeniu zielonej herbaty trzeba pamiętać, że woda powinna mieć 60-85 stopni. Jeżeli herbata ma działać pobudzająco należy parzyć ją 120-180 sekund. Zielona herbata dobrze działa na serce, wątrobę i nerki, łagodzi też objawy reumatyzmu, ma także dużo innych leczniczych zastosowań.

Czerwona herbata pochodzi głównie z Chin i Tajwanu, procesy fermentacyjne zachodzą w niej w krótszym czasie niż w przypadku czarnej herbaty, dlatego spora część z jej substancji odżywczych zostaje zachowana. Jeżeli wrzucimy w wyszukiwarkę słowa czerwona herbata sklep internetowy może mieć ją w zakładce pu-erh (przejdź do witryny). Odmianę pu-erh zalicza się do jednej z najbardziej skutecznych herbat pomagających w zrzuceniu zbędnych kilogramów, pomaga też ludziom mającym problemy z miażdżycą, chorobą nadciśnieniową i cholesterolem . Podsumowując, wybierając się na zakupy należy obrać kierunek herbata sklep i wybrać jeden z powyższych rodzajów herbat, należy przy tym pamiętać, że najlepiej kupować herbaty liściaste.

Herbata to wspaniała rzecz na długie zimowe wieczory. Napar ten może działać zarówno pobudzająco jak i uspokajająco, a poza tym nie nie zachorujemy przez niego na wrzody żołądka, jak dzieje się to od czasu do czasu w przypadku nadużywania kawy. Warto udać się do sklepu i zakupić sobie trochę tego zielonego złota.