Obecnie w klinikach w większości przypadków posługujemy się jednorazowymi igłami, ale wiele przyrządów jest zbyt kosztownych i wtedy trzeba je sterylizować

To, że zawsze używa się jednorazowych igieł jest oczywisty dla wszystkich. Lata, kiedy stosowano tą samą igłę wielokrotnie, odeszły już do przeszłości. Jednakże ciągle istnieje spora grupa narzędzi, które używa się przez kilka nawet lat, gdyż są nazbyt kosztowne, żeby je zutylizować.

badanie

Autor: COM SALUD Agencia de comunicación
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak wszelkie wskazówki Sanepidu sugerują, że kategorycznie muszą być one wtedy poddane sterylizacji po wszelkim użyciu.

wełna

Źródło: pixabay.com
Odkażaniu poddawanych bywa mnóstwo przyrządów w salonach kosmetycznych lub w gabinetach dentystycznych. Zazwyczaj chodzi o takie przedmioty jak: noże, endoskopy, nożyczki, końcówki do mikrodermabrazji i cała rzesza innych. Aby wszystko zdezynfekować stosuje się autoklawy klasy B – , a więc takie, które posiadają duży poziom sterylizacji i przebrnęły przez wszelkie kontrole Sanepidu.

Hej, sprawdź to detramax, jeżeli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a przekonasz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Stosownie do unijnego podziału istnieją 3 klasy autoklawów: N, S i B, gdzie B jest najlepszą klasą. Dlatego autoklaw stomatologiczny wszędzie powinien być klasy B. W innym wypadku narzędzia dentystyczne nie mogłyby być stosowane więcej niż jeden raz. Autoklaw jest urządzeniem, które używa wysokie ciśnienie, aby zabić wszystkie bakterie. Powinien być szczelny i posiadać zawór bezpieczeństwa. Dobrze, jeśli by był relatywnie niewielki (jak mikser) i prosty w obsłudze.

Kliniki oraz salony nie mogą działać bez autoklawów. Z tego powodu zaleca się kupno tych najlepszych maszyn, dzięki którym będziemy pewni, że żaden z naszych klientów niczym się u nas nie zarazi.