Najczęściej występujące objawy ciąży u pań które spodziewają się swojego dziecka.

O tym, że są w ciąży sporo pań dowiaduje się dość późno, niekiedy przez zupełny przypadek. Zdarzają się przypadki, że dopiero jak zaczyna się poród to się okazuje, w jakim stanie jest dana pani. Jednak takie sytuacje są naprawdę rzadkie, jednak większość młodych mam w pewnym momencie zauważa swój stan, przez co może go odpowiednio przejść.

Sytuacja taka wynika z faktu, że pierwsze objawy ciąży są mało charakterystyczne i mylone z innymi problemami. U dużej części kobiet pojawiają się one pomiędzy czwartym a piątym tygodniem i trwają przez kolejne cztery miesiące, lecz zdarzają się również panie, u których ten etap przebiega zupełnie bezobjawowo.

Jeżeli do tego będą one mieć one niesystematyczne miesiączki, to niekiedy mija rzeczywiście sporo czasu zanim dostrzegą, w jakim są stanie- objawy ciąży . Bo to właśnie brak miesiączki jest pierwszych charakterystycznym objawem, jakie się pojawiają u pań spodziewających się dziecka, choć często może to być spowodowane przez wiele innych przyczyn, zupełnie nie mających nic wspólnego z poczęciem nowego życia.

Bardzo charakterystycznym u większości kobiet objawem stanu ciąży są wymioty i nudności. Występują one przeważnie w początkowych tygodniach i również często są mylone z jakimś zatruciem pokarmowym. Niekiedy mogą się pojawić także zawroty głowy i omdlenia, spowodowane są one zmianami hormonalnymi, za którymi idzie zmiana ciśnienia krwi. Z gospodarką hormonalną wiążą się również inne objawy, takie jak powiększenie piersi i zwiększenie ich wrażliwości, a także większy niż zwykle u wielu pań apetyt- test zdrowe jelita test na nietolerancję pokarmową łódź ciążowy .

Ciąża, USG

Autor: iStock
Źródło: iStock
U niektórych pań wstydliwym problemem są hemoroidy w ciąży, niestety okres ciąży bardzo sprzyja ich pojawianiu się, a dolegliwości są dużo bardziej nieprzyjemne. Dochodzi do nich przeważnie w ostatniej części ciąży, gdy będzie dużo mniej ruchu, a dziecko zaczyna coraz bardziej naciskać na wewnętrzne organy – warto przeczytać. Metodą na ich zapobieganie jest właściwe odżywianie, najbardziej istotne jest jedzenie produktów z dużą ilością błonnika, bo wtedy ogranicza się problemy z zaparciami, co jest niezwykle istotne w profilaktyce.