Pierwsza wizyta w poradni „K”

Jak się przygotować do pierwszej wizyty w poradni „K”? Jak przebiega badanie? Co ze sobą zabrać?
Fakt, iż lekarz będzie osobą obcą, co więcej – realizuje swój fach, powinien być dla pacjentki „łagodzącym czynnikiem”.

Także wiedza na temat tego, jak się przygotować do wizyty a także czego dokładnie spodziewać się w jej trakcie, powinna dodać kobiecie pewności . O ile przyczyną pierwszej wizyty w poradni „K” nie jest rzeczowy kłopot (np. pieczenie waginy – bądź inne ambarasujące symptomy), najlepszą chwilą na jej odbycie będzie czas między menstruacją, a środkiem cyklu, co pozwoli medykowi na dogłębne zbadanie szyjki macicy a także prawdopodobne pobranie materiału potrzebnego do przeprowadzenia cytologii.

morze - zdjęcie

Autor: Maurizio Costanzo
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z bardziej dyskusyjnych kwestii, jakie wiążą się z wizytą u ginekologa jest epilacja. Jedne kobiety frapują się, w jakiej formie ich okolice intymne będą prezentować się korzystniej, drugie – co będzie wygodniejsze dla medyka. Niemniej jednak obydwie wątpliwości są bezpodstawne.

Jeżeli poszukujesz czegoś szczególnie interesującego na podnoszony tutaj temat, to kliknij i zerknij na tekst (http://www.zdrowie-dom.pl/jonizatory-wody/148-zestaw-dzbanek-alkalizujacy-wode-aquapro-25-l-10-filtrow.html) wspomnianego materiału.

Dla medyka nie ma to absolutnie znaczenia. Dlatego jedynym powodem, dla którego kobieta może wydepilować intymne miejsca przed wizytą, będzie jej komfort psychiczny.

Frapuje Cię problematyka podnoszona w tym wpisie? Zobacz ponadto też inne pokrewne posty – zwyczajnie wejdź tutaj kurs trenerski wrocław.

Ginekolog spyta nas o podstawowe dane, takie jak: czas pierwszej i ostatniej miesiączki; przebieg cyklu (, regularność, charakter krwawień, możliwe plamienia); obecne albo przebyte choroby, zabiegi; wszelkie dolegliwości w okolicach intymnych (pieczenie pochwy, ); utrzymywanie kontaktów seksualnych.

Drugim etapem wizyty jest badanie zewnętrzne, w trakcie jakiego doktor przez dotknięcie powłok brzusznych bada, czy nie istnieją ewentualne nieprawidłowości.