Czy warto pić nalewki? Na jakie rzeczy są w stanie zadziałać? W jakich proporcjach można je pić?

W jaki sposób należ spożywać nalewki lecznicze, aby się nie spić, a skutecznie polepszyć stan zdrowia? Odpowiedź jest oczywista, ponieważ nalewki jak każdy napój alkoholowy musimy pić z umiarem. Nalewka to alkoholowy wyciąg z owoców, ziół i innego rodzaju cennych dla naszego organizmu składników. Ma bardzo dużo alkoholu, aż do siedemdziesięciu procent, dlatego też należy wiedzieć, jak dużo możemy go spożywać, żeby rzeczywiście poprawić stan zdrowia oraz nie cierpieć z powodu kaca.

orzechy włoskie

Źródło: pixabay.com

Nalewki spożywa się na zimno, odpowiednia będzie temperatura pokojowa. Dobrym napojem leczniczym może być nalewka z łupin orzecha włoskiego (przykładowo taka: polecamy). Są jednak wyjątki, na przykład krupnik, czyli jedna z niewielu nalewek, którą dobrze jest pić gorącą. Trzeba pamiętać, żeby w czasie podgrzania nie doprowadzić do wrzenia nalewki. W odmiennym razie może stracić swoje właściwości lecznicze. Tradycyjnie niektórzy do gorącego trunku dają małą ilość tłuszczu zwierzęcego, a to dlatego, żeby zminimalizować ryzyko pojawienia się kaca. Każda nalewka wykorzystywana w celach leczniczych powinna być traktowana jako lek, co znaczy, że muszą być pewne wskazania do jej zażywania jak również sposobu dawkowania. Tylko właściwa ilość posiada działania lecznicze, za mała dawka może okazać się zbyt słaba, zaś za duża może być szkodliwa, nawet niebezpieczna dla zdrowia. Zawartość alkoholu (nasza strona) – Warszawa w nalewkach jest dosyć spora, natomiast o ich zbawiennych właściwościach leczniczych faktycznie można się przekonać jedynie w przypadku mądrej konsumpcji.

orzechy włoskie

Źródło: pixabay.com

Na pewno w związku z tym jeden drink mocnej nalewki dziennie wystarczy, żeby załagodzić wszelkie dolegliwości. W przypadku alkoholi oraz opartych na nich nalewkach odpowiednikiem pojedynczego drinka jest 40 ml płynu. W ciągu dnia można wypić jednego, maksymalnie dwa drinki.

Jeżeli chcesz pogłębić swoją wiedzę w tej tematyce, to czytaj tu restauracja przeźmierowo następne wiadomości. Wystarczy kliknąć w poniższy link.

Jeden drink zawiera około szesnaście gramów czystego alkoholu, a ta ilość nie powinna być szkodliwa dla organizmu dorosłego człowieka. Potwierdzają to brytyjscy naukowcy, sprawdzili oni dwanaście tysięcy osób między 48 a 78 rokiem życia. Okazało się, że śmiertelność pośród osób, które spożywały 16-24 gram alkoholu w ciągu dnia, była zdecydowanie niższa aniżeli w przypadku osób w ogóle nie spożywających alkoholu. Badania pokazały, iż osoby, które spożywają alkohol z umiarem były o 30-50% mniej podatne na chorobę niedokrwienną serca.