Gdy przychodzi blokada twórcza, nie wiemy w którą stronę pójść w dalszej kolejności. Co jest nam w takim momencie potrzebne?

Nie od dziś wiadomo, że życie powoduje przeróżne trudności, z którymi musimy jakoś sobie poradzić. Zdarzają się ogromne przeszkody, jak i takie z serii przeciętnych, łatwych do ogarnięcia. Niemniej, coś zawsze jest, z czym powinniśmy sobie poradzić, jeśli nie będzie tak to możemy przegrać z rzeczywistością, a to oznacza brak możliwości zrealizowania posiadanych planów. Nie brak ludzi, którzy świetnie sobie radzą, ale no właśnie pojawia się taki moment, że nie wiedza jak dalej iść.

W takiej sytuacji warto wysłuchać rady kogoś, kto ma już różne trudności za sobą. Taką osobą może być starsza siostra, czy brat, a również rodzice. Taką osobą może być znajomy, a jeszcze lepiej jeśli jest to przyjaciel. Czasami brakuje nam kogoś takiego w pobliżu, więc poszukujemy wtedy przewodnika – świadomie lub nie, który pokaże nam drogę. Posiadanie przewodnika jest bardzo potrzebne w rozwoju zawodowym.

szkolenie

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze mieć człowieka, który odznacza się doświadczeniem, który może być dla nas wzorem. Rady takiego kogoś mogą posunąć naszą karierę do przodu, nadać jej nowy wymiar. Często, żeby usłyszeć takie rady zapisujemy się przykładowo na szkolenie. Jeśli chcemy być dobrym trenerem biznesu, potrzebujemy odpowiedniego coachingu, warto też sprawdzić swój biofeedback, gdyż w ten sposób możemy się czegoś nowego dowiedzieć o sobie. Takie sytuacje nauczą nas więcej niż doświadczenia życiowe, a kontakt z rozmaitymi ludźmi otwiera w naszym życiu dobrą drogę do osiągnięcia tego, czego chcemy naprawdę. Powinniśmy za każdym razem starać się polepszać naszą wiedzę o świecie i o branży, w której pracujemy.

Czasami nie jest to łatwe, są przeszkody, lecz z odrobiną, chęci i zaangażowania można to osiągnąć. Nie od dziś wiadomo, ze sukces nie przychodzi sam, bo trzeba na niego pracować, a szczęście można i mieć, ale na pewno trzeba mu dopomóc. Weź sobie do serca, ale działaj rozsądnie i pamiętaj, żeby iść do przodu nawet , gdy wszyscy zawracają Cię. Nawet, jeśli tracisz energię, a Twoje wysiłki nic nie znaczą nie możesz się załamywać, to w Twojej gestii jest polepszenie Twojego losu.

Poczytaj również – terapia psychologiczna Warszawa.