Jak najlepiej przygotować się do przeprowadzenia badania lekarskich kolonoskopii

Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, na jakie zabiegi możemy być skierowani. Jednak lekarze chcą tego, co dla pacjenta najlepsze i może okazać się, że będzie się to wiązało z niezbyt przyjemnymi odczuciami. Kiedy dociera do nas słowo kolonoskopia nie zawsze mamy pojęcie, na czym polega takie badanie. Otóż kolonoskopia wiąże się z wprowadzeniem przez odbyt wziernika, żeby móc przyjrzeć się jelitu grubemu. Nie brzmi to zbyt przyjemnie, ale badanie w różnych sytuacjach jest po prostu niezbędne, a jak wiemy zdrowie jest najistotniejsze i jeśli tylko przez takie badanie da się odkryć powody naszych kłopotów to nie ma, nad czym dumać.

Lekarz

Źródło: sxc.hu

Dodatkowym pytaniem, jakie może w nas kiełkować: jak przygotować się do kolonoskopii (tu więcej)? Przygotowanie należy rozpocząć kilka dni przed terminem badania. Trzy dni przed badaniem należy konsumować jedynie płynne posiłki. Najlepiej pić sporo wody. Herbata i kawa oraz soki również można popijać.

Szalenie nam przyjemnie, że przeznaczyłeś swój czas, aby przeglądnąć nasz wpis. Jeżeli masz chęć na inne, to kliknij link neurochirurg online i przejdź do kolejnej strony.

Ale nie możemy jeść produktów stałych. Na dodatek należy zrezygnować ze stosowania niektórych leków, oczywiście po wcześniejszym skonsultowaniu się z doktorem. Dzień przed samym badaniem można zjeść śniadanie, ale nie powinno ono zawierać mleka czy napojów gazowanych. Czternaście godzin przed kolonoskopią należy rozpocząć płycie płynów ze środkiem Fortrans. Od chwili, kiedy rozpocznie się pływać z rozpuszczonym proszkiem z torebki Fortrans nie można nic jeść. Picie takiego płynu prowadzi do częstych wypróżnień. Jednak dzięki tego typu przygotowaniu obraz z jelita grubego pozwoli wykryć, co się dzieje. Ciekawe informacje znajdziesz tu: .

Kolonoskopia badanie ogółem nieprzyjemne

szpitalne urządzenie do dezynfekcji

Autor: Official U.S. Navy Page
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy wychodzi na to, że trzeba zrobić badanie nazwane kolonoskopią, od razu chcemy dowiedzieć się jak przygotować się do kolonoskopii? Doktor powie nam konkretnie, na czym badanie [test rhd sanco] polega i czemu zostanie ono robione. Poza tym powie nam, w jaki sposób co trzeba robić na parę dni i na kilka godzin przed badaniem. Dla części osób kłopotem może okazać się brak posiłków stałych, ale jest to potrzebne żeby już przy pierwszym badaniu można było zauważyć wszystko, co jest w naszym jelicie grubym. Kolonoskopia pozwala wykryć wiele problemów, których nie da się zauważyć przy pomocy żadnego innego badania, tak, więc jeżeli są przesłanki ku temu, żeby kolonoskopia była wykonana, to pacjent dostaje skierowanie na tego rodzaju badanie.