Odchudzanie jako sposób życia? Czemu nie, powinniśmy jednakowoż mieć na uwadze, żeby nie przesadzić

Każdy ma określone priorytety, niektóre z nich są podobne dla wielu z nas. Nie możemy stwierdzić, iż jeden priorytet jest istotniejszy od drugiego, to byłoby niesprawiedliwe. Skoro wyznaczamy sobie cel to jest to coś tak ważnego dla nas, że żadne rankingi czy porównania nie będą wpływać na obraną przez nas drogę.

potrafiszschudnac.pl

Autor: with wind
Źródło: http://www.flickr.com

Przynajmniej nie mogą, ponieważ tak naprawdę liczy się cel, do którego dążymy, czasem nawet z uporem maniaka. Tak więc priorytety są różnorodne, ale jesteśmy w stanie znaleźć takie wspólne grupy, jakie dążą do tego samego. Takim czymś jest na przykład odchudzanie.

Jeżeli masz chęć odkryć więcej danych na omawiany temat – odsyłam do linka (https://www.swiatleku.pl/category/tabletki-na-rzucenie-palenia), ponieważ tam są cenne fakty omawiające przedstawiany wątek.

To już nawet nie jest pewna moda, to po prostu sposób bycia. Nie odchudzają się tylko osoby, które mają istotny kłopot z nadwagą, ale również osoby, które marzą o odpowiedniej sylwetce. Czasem te pragnienia są zbytnio przesadne, więc należy zachować umiar. Najlepiej więc ćwiczyć z osobami, które się na tym znają, zaplanować sobie realną dawkę ćwiczeń, nie przesadzać, nie nadrabiać, gdyż zamiast rezultatów nabawimy się kontuzji. Najlepiej uczyć się od kogoś, na przykład korzystając z sieci (trening z taśmą trx), oglądając filmy z ćwiczeniami i przede wszystkim pamiętać, iż w parę dni nie uzyskamy sylwetki o jakiej myślimy (zobacz co to jest tabata).

To tak samo jak z jedzeniem, niektórzy myślą, że jak przestaną w ogóle jeść, to będzie wszystko w należytym porządku, a waga sama spadnie, niestety, w taki sposób można tylko nabawić się kłopotów. Podobnie jest z ćwiczeniami, dzięki jakim mamy schudnąć. Spokojnie, wszystko powolutku, nie przyspieszajmy jednak zbytnio, ponieważ w najłagodniejszej postaci jesteśmy w stanie się zniechęcić, a w mniej korzystnym scenariuszu nabawić się rzeczywistych kłopotów ze zdrowiem. Nie warto więc ryzykować.

Najbardziej korzystnie postawić sobie określone cele, realne do zrealizowania. Nie patrzmy się jednak na innych, którzy być może mają podejście, by zrzucić wagę jak najprędzej. Jeśli będziemy się porównywać do ich szalonego tempa, to tym mocniej można się zniechęcić lub sprawić sobie krzywdę. Każdy z nas inaczej podchodzi do sportu, do aktywności, każdy z nas również inaczej znosi określoną porcję ćwiczeń. Zamiast więc szaleć działajmy spokojnie i odchudzajmy się spokojnie. Nie dość, że efekty się pojawią, to polubimy tę nową metodę spędzania czasu.