efektywne zapobieganie chandry jesiennej

Kiedy dopada nas jesienna melancholia, najchętniej siadamy przed telewizorem, obwiązani pledem i pokrzepiamy się sporą ilością czekolady. Kiedy za oknem robi się ponuro, nie chce się nam opuszczać mieszkania, na szczęście są sprawdzone metody na poprawę sobie złego nastroju. Nie czekajmy kiedy właśnie nas dopadnie depresja jesienna, postarajmy się jej zapobiegać. Wiele zależy od nas samych. W wolnej chwili poczytajmy pismo o wyjazdach, obserwujmy zdjęcia osobliwych wybrzeży, to z pewnością polepszy nam samopoczucie i odpędzi jesienną depresję.

jesień

Autor: Bailiwick Studios
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie chcemy, lub nie mamy możliwości wybrać się na zajęcia jogi, zróbmy to sami we własnym gniazdku. Włączmy muzykę, jaka wiąże nam się z fajnymi chwilami z wakacji i potańczmy sami, przywołując miłe wspomnienia. Ruch wspiera wydzielanie endorfin, które odpowiadają za nasz właściwy humor. Idąc na spacer, czy do pracy, ubierzmy szal skropiony ukochanymi perfumami, które przytoczą przyjemne wspomnienia. To poprawi nam humor na cały dzień i nawet nie pomyślimy o jesiennej depresji. Spędzajmy jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Nawet, jeśli aura jest nadzwyczaj paskudna, pójdźmy na krótki spacer .

W weekendy nie siedź przed telewizorem i nie pogryzaj słodyczy i chipsów. To nic, że czujesz się zmęczona. Jeśli nie wyjdziesz z domu, nie wypoczniesz. Zakładajmy kolorowe ubrania. Nie idzie o to, byśmy paradowali od stóp do głów odziani w purpurę, zafundujmy sobie chociaż barwne akcesoria, ciepły żółty szalik, czerwoną apaszkę, czy też soczyście zielone rękawiczki i czapkę. Zimą częstokroć przybieramy na wadze, gdyż nasz układ posiada predyspozycje na przechowywanie zapasów na zimę. Niech taka sytuacja nie wtrąci nas w depresję zimową, poruszajmy się, jedzmy sporo owoców i jarzyn, popijajmy wodę i herbaty owocowe. Zobacz także lampy na depresję.

Wejdź na ten link i zobacz więcej (http://ursynow.centrumdemed.pl) dokładniejszych wiadomości dotyczących analizowanego tutaj tekstu. Niewątpliwie jest on bardzo emocjonujący.

Nie zapominajmy o tym, aby odwiedzać fryzjera i kosmetyczkę. Taka wizyta zawsze poprawia humor nie wyłącznie damom, panowie też lubią polepszyć sobie samopoczucie poprzez świadomość odpowiedniego wizerunku. Kwestia depresji zimowej dotyczy zarówno pań jak i mężczyzn.