Zadbaj o siebie i ocal swoje zdrowie – umów się na spotkanie do ginekologa i zapytaj o histeroskopię

Jednym z istotnych znaków alarmowych dla każdej kobiety, są nietypowe krwawienia z dróg rodnych. Jeśli masz bardzo obfite, nieregularne krwawienia miesięczne lub zdarzają u Ciebie krwawienia międzymiesiączkowe, trzeba spytać swojego lekarza ginekologii o histeroskopię.

kobiece choroby

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Histeroskopia – co to jest?Histeroskopia to badanie ginekologiczne macicy, a dokładniej endometrium, czyli błony śluzowej wyściełającej ten organ .Zabieg pozwala na znalezienie ewentualnych zmian patologicznych: polipów, mięśniaków, zrostów i guzów nowotworowych.

Czy czujesz ochotę przeglądnąć nowe artykuły? W takim razie zachęcamy do wejścia w link – pod nim czeka na Ciebie kolejna strona.

Odpowiedzialny ginekolog może wykonać histeroskopię, kiedy istnieje podejrzenie, że badanie USG nie wystarczy do postawienia pewnej oceny stanu zdrowia.Częstą powodem do badania jest: podejrzenie nieprawidłowości w budowie macicy, komplikacje z zajściem w ciążę lub z jej donoszeniem, niepokojące krwawienia, możliwość występowania zrostów wewnątrzmacicznych.

W jaki sposób ginekolog przeprowadza zabieg?Histeroskopia opiera się na wprowadzeniu do macicy nowoczesnego sprzętu zwanego histeroskopem. Urządzenie podłączone jest do monitora, dzięki czemu ginekolog jest w stanie sprawnie sczytać obraz z kamery i ocenić jamę macicy. W zależności od stanu pacjentki stosuje się histeroskopię: diagnostyczną, zabiegową oraz operacyjną. Badanie diagnostyczne jest najmniej inwazyjne i może być przeprowadzone bez uprzedniego podania środków znieczulających i badań laboratoryjnych. Histeroskopia zabiegowa, jak sam nazwa mówi, wiąże się z przeprowadzaniem zabiegu, który odbywa się przy zastosowaniu odpowiednich mikronarzędzi. Histeroskopia zabiegowa umożliwia pobranie materiału do badania histopatologicznego, usunięcie małych mięśniaków czy polipów.

kobieta

Autor: NANTES
Histeroskopia operacyjna jest wykorzystywana, gdy musimy usunąć spore zmiany patologiczne, przykładowo liczne mięśniaki albo polipy endometrialne.
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu oraz po przeprowadzeniu wcześniejszych badań laboratoryjnych.

Gdzie można wykonać histeroskopię?
Zabieg możemy przeprowadzić w swoim mieście.

W niniejszym tekście są bez wątpienia warte zainteresowania tematy, jednak kliknij też tu – ta unikalna witryna opisuje pokrewną kwestię.

Jeżeli nie mamy zaufanego ginekologa, wystarczy, że wspomożemy się Internetem, wpisując przykładowo „ginekolog Bielsko-Biała” (zobacz na stronie) i pójdziemy na wizytę do lekarza, który najbardziej nam odpowiada. Pamiętajmy, jeżeli pojawiają się u nas zastanawiające objawy, jak najszybciej zarejestrujmy się do specjalisty.