W jaki sposób przyrządzić aromatyczną kąpiel w swoim domu – kilka porad

Kąpiele aromatyczne do idealny sposób nie tylko na relaks, lecz także różne schorzenia. Jeśli posiadasz w mieszkaniu wannę, warto wykorzystać ją również do celów relaksacyjnych, trzeba jedynie nabyć profesjonalne produkty, a w dalszej kolejności przygotować kąpiel według opisu na opakowaniu. Kąpiel aromatyczna to najlepsza forma aromaterapii, która można na własną rękę stosować w domu.

Należy pamiętać, że kąpiele lecznicze od wielu lat stosuje się w uzdrowiskach i ośrodkach SPA. W niewielkich miejscowościach uzdrowiskowych znajdują się źródła leczniczych wód mineralnych, które mają pożyteczne właściwości. Poza tym do kąpieli aromatycznej doskonale sprawdzają się pachnące olejki i sole. Zazwyczaj wystarczy dodać kilka kropli, by poczuć się,jak w ekskluzywnym salonie SPA.

Autor: iStockphoto.com

Zanim jednak przyszykujemy sobie domową kąpiel, trzeba zaznajomić się z kilkoma podstawowymi zasadami. Przede wszystkim kąpiel nie może trwać dłużej niż 15-20 minut. Wbrew pozorom temperatura wody nie powinna być zbyt wysoka. Nie zapominajmy także, aby po kąpieli nasmarować ciało pachnącym balsamem lub masłem do ciała – Zanim pójdziemy się do drogerii i kupimy sól – kamienna i oczyszczona sól – do kąpieli, przeczytajmy, jakie ma właściwości. Przeważnie w każdej drogerii w ofercie jest sól morska, nierzadko z dodatkiem składników aromatyzujących, jak na przykład trawa cytrynowa. Sól skutecznie regeneruje i odżywia skórę, gdyż posiada dobroczynne składniki mineralne, które leczą wiele dolegliwości (porównaj Zakup odpowiedniej soli do kąpieli to raczej kwestia indywidualnych upodobań, jednakże przeważnie powinno się zwrócić uwagę na jej właściwości.

Do leczniczych kąpieli solankowych, nierzadko dodaje się sól bocheńską, która doskonale nadaje się do inhalacji, a także łagodzenia zmian skórnych. Systematyczna kąpiel z dodatkiem takiej soli poprawia także samopoczucie i działa wspomagająco w leczeniu zapalenia stawów. Dobroczynna sól bocheńska jest bogata w składniki mineralne. Przykładowo można ją także stosować do naturalnego pillingu ciała. Tego typu sole prozdrowotne zakupimy w dobrze zaopatrzonej aptece lub profesjonalnym sklepie zielarskim. Pamiętajmy, aby kupować tylko oryginalne sole ze sprawdzonych źródeł.

Źródło informacji –