Przyczyny chorób jamy ustnej

Higiena jamy ustnej jest niezwykle istotną partią naszej wieczornej toalety. Trzeba nie zapominać o regularnym szczotkowaniu zębów. Z jednej strony chcemy posiadać białe zęby, więc je myjemy, z drugiej natomiast trzeba myśleć o tym, że zbyt silne ruchy mogą prowadzić do usunięcia szkliwa, co może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Chore zęby są bardzo poważnym problemem. Wpływają one na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka. Oczywistym jest fakt, że zepsute zęby szpeci wygląd, ale nie często mówimy o tym, że może się to przyczynić do bardzo poważnych innych schorzeń. Często zwyczajny niewłaściwy zgryz przyczynia się już do częstych bólów głowy. Źródłem złego zgryzu mogą być rozmaite niewłaściwe działania z wczesnego dzieciństwa, bezsensowne używanie smoczków, czy podawanie posiłku w pozycji leżącej mogą mieć na to spory wpływ. Natomiast bakterie, jakie zadomowią się w zębie, mogą przez krew wędrować po całym naszym organizmie. Nierzadko ma miejsce, że powodują one zapalenie stawów, nierzadko następstwem tego mogą być trwałe uszkodzenia. Przykłady na .

Następną chorobą jest przykładowo zapalenie zatok. Bakterie zamieszkujące w zębie mogą bowiem w miarę łatwo przeniknąć do zatok, zwłaszcza przy leczeniu kanałowym. Bakterie mogą też w prosty sposób przedostać się do serca. Jest to bardzo groźne i może mieć wpływ na rozwój zapalenia mięśnia sercowego. Powszechnie myśli się, że bóle migdałków są następstwem picia i jedzenia zimnych lodów i napojów, jednak w rzeczywistości źródłem tego są także bakterie zębowe. Bakterie poza tym mają możliwość skierować się nawet do nerek i spowodować ich poważne uszkodzenie. Trzeba więc permanentnie czyścić zęby, aby nie tylko były zdrowe, ale żeby też ładnie wyglądały – szczegóły na serwisie centrum aurident.

Poza naturalnymi plusami związanymi ze zdrowiem i higieną, regularne mycie zębów to również oszczędność pieniędzy. Wizyta u dentysty to duży wydatek w każdym mieście. Czasami zdarza się, że w niektórych regionach jest taniej, ale ceny tego rodzaju usług są raczej podobne. Gabinet stomatologiczny bierze za zwykłą wizytę w granicach stu pięćdziesięciu złotych. Jeżeli natomiast dochodzi do poważnych uszkodzeń i należy usunąć zęba, to implanty (implanty zębowe) mogą kosztować już bardzo dużo pieniędzy. Pamiętajmy więc o zdrowych i czystych zębach, nie tylko dla zdrowia, ale też dla oszczędności.