Zespół suchego oka. Jak sobie z nim dać radę?

Jest to przypadłość naszych czasów – klimatyzowanych pomieszczeń, długich godzin pracy przed komputerem, starzejącego się społeczeństwa. Na szczęście z zespołem suchego oka można poradzić sobie szybko jak też skutecznie.
Ażeby znaleźć się u źródła dyskomfortowej dolegliwości, trzeba zajrzeć w głąb oczu.

Szczegółowiej, w miejsce mienione aparatem łzowym. Zespół suchego oka spowodowany jest niedostatecznym wydzielaniem łez bądź wydzielaniem ich w odbiegającym od prawidłowego składzie.

Jeśli ten temat Cię fascynuje i poszukujesz więcej informacji, to pod adresem (http://www.dermamed.com.pl/oferta/powiekszanie-ust) znajdziesz ich bardzo dużo – będą one zbliżone tematycznie, ale tak samo ciekawe.

Na zespół suchego oka szczególnie narażone są starsze osoby, przyjmujące preparaty z konserwantami, wykonujące pracę w niepomyślnych warunkach, przyjmujące niektóre medykamenty. Jakie są objawy? Najbardziej powszechne to: suchość oczu, uczucie ciała obcego pod powieką, ból(zobacz medycyna estetyczna wrocław) oka, nadmierne łzawienie, uczucie zmęczenia oczu, czasowe zamglenia widzenia.

Czy potrafisz odpoczywać?

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Oznaki intensyfikują się w niepomyślnych dla oka warunkach, np. w klimatyzowanych pomieszczeniach (suche powietrze), na wietrze jak też na słońcu, przy zetknięciu z dymem papierosowym itp. Nasileniu oznak sprzyjają także czynności, podczas których rzadko mrugasz, takie jak odczytywanie, oglądanie telewizora czy używanie peceta. Zespół suchego oka nieleczony może prowadzić do trwałych przemian narządu – defektu nabłonka rogówki, zakażeń a także owrzodzeń rogówki, a w rezultacie nawet do straty wzroku. Specjalista musi zalecić Ci, jeśli to możliwe, usunięcie przyczyny powstawania zespołu suchego oka – stronienie od wnętrz o szkodliwych warunkach czy też odpowiednie korzystanie z komputera.

Powinien zapisać również krople do oczu, np. Cationorm, będące odpowiednikiem łez, a również zaznajomić z możliwością zabiegu, polegającego na zwolnieniu odpływu Twoich łez przez wszczepienie silikonowych czopów do kanalików łzowych.