Rodzaje badań USG – dowiedz się potrzebne informacje

Jeśli w pewnych sytuacjach pojawi się ból w niektórych częściach ciała, warto natychmiast udać się do specjalisty w celu konsultacji, bądź też – ostatecznie – na odpowiednie badania, aby znaleźć źródło bólu.

Jednym z takowych badań jest USG, stosowane, aby zobrazować oraz zbadać tkanki ciała.
Kobieta

Autor: Nelson L.
Źródło: http://www.flickr.com
Ból dotyczyć może również okolic kolan, toteż warto wybrać się na badania, aby możliwe było zobrazowanie źródło bólu oraz ostateczne ustalenie leczenia w celu zlikwidowania problemu. Niezwykle ważne jest też to, by ocenić formę kolanowego stanu. USG kolana to najczęściej wykonywane tego typu badanie, gdyż staw kolanowy bardzo często może ulegać różnym urazom i schorzeniom uniemożliwiającym normalne funkcjonowanie- strona tutaj. Z reguły odbywa się ono za sprawą specjalistycznego urządzenia, które ukazuje odpowiedni obraz i umożliwia postawienie ostatecznej diagnozy.

Podczas badania, lekarz przykłada do obszaru badanego ultrasonograficzną głowicę, która jest posmarowana żelem. Pacjent musi przede wszystkim leżeć na plecach, a na polecenie lekarza – zmienić pozycję kolana. Jeśli badanie ma na celu sprawdzić dolną częścią kolana, wtedy pacjent położyć się musi na brzuchu. Podczas USG kolana sprawdzić można chociażby stan uszkodzenia więzadeł, łękotek, a nawet zapalenie kaletek oraz obecność wysięku w stawie.

Metodą nieinwazyjną ów badania jest USG ortopedyczne, które ma na celu w szczególności sprawdzenie stanu chociażby kolan, bioder, łokci lub barku- więcej informacji. Zazwyczaj trwa ono kilka do kilkunastu minut, natomiast wyniki niejednokrotnie można odebrać po paru chwilach.

Jeśli ktoś musi mieć zrobione USG ortopedyczne Kraków jest w posiadaniu gabinetów zarówno prywatnych, jak również i publicznych, gdzie istnieje możliwość ich wykonania, a jednocześnie – poddania się leczeniu pod okiem najlepszych specjalistów.