Nowoczesne skanery do sprawdzanie uzębienia, czyli co to jest planmeca?

Dawniej wizyta u stomatologa oznaczała strach, na jedną myśl o posiedzeniu pacjenta na fotelu dentystycznym przechodziły ciarki. Dzisiejsze nowinki technologiczne, wykorzystywane przez usługi dentystyczne i stomatologiczne nastawione są na profesjonalne, niemal bezbolesne leczenie uzębienia.

link

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z mechanizmów, które przyczyniają się do zmiany postrzegania zębów jest sprzęt planmeca (producent unitu dentystycznego na Dzisiejsze pracownie oraz ich właściciele, jeśli chcą utrzymywać się na rynku usług, muszą stale oferować swoim pacjentom usługi w najwyższy standardzie. Nowoczesne sprzęty takie jak skaner planmeca nie tylko mają ułatwić obsługę w

gabinet dentystyczny

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

wykonaniu dentystów, ale polepszyć skanowanie uzębienia. Oczywiście z jak największą precyzją. Zintegrowany system, misz-masz kamery, skanera i komputera, czy też aplikacje do programowania CAD. A wszystko dostępne w opcji wolnostojącej, gdzie można podpiąć laptopa albo też oddzielnego sprzętu.

Nie, nie chodzi o królestwo dla architektów przygotowujących prezentację, to ponadto otoczenie pracy dentysty (zobacz Cichoń) w XXI wieku. Na życzenie pacjenta aparat planmeca zrobi cyfrowe wyciski od jednego zęba po pełny luk.

Czy czujesz chęć przejrzeć nowe artykuły? Więc zachęcamy do kliknięcia w link – pod nim oczekuje na Ciebie moja strona.

Mechanizm skanująco-fotografujący Planmeca zapewnia wykonywanie szybkich i precyzyjnych zdjęć uzębienia, dzięki lekkiej konstrukcji ramienia z aluminium. Asymetrycznie obudowane głowica pomaga zaś w przyjemnym kierowaniu wedle konieczności dentysty. Nie ma przy tym mowy o nastręczaniu pacjenta.

Parametry techniczne sprzętu oraz rozbudowane funkcje ze zdjęciami pozwalają na osiąganie lepszych efektów. Plusem jest także eliminacja przezeń dawki promieniowania wydzielanego przez mechanizm. To zapewnia zaś bezpieczeństwo operacji na uzębieniu i całościowy stan zdrowia pacjenta. Na pierwszy rzut oka planmeca wydaje się sprzętem-gadżetem, dodatkiem do całego repertuaru dentystycznych narzędzi. Samym skanerem nie poprawi się jednak opinii gabinetu. Posiadanie nowoczesnego sprzętu do robienia zdjęć ułatwia jednak pracę, a pracownia dysponująca takim mechanizmem może liczyć na wszystkich, którzy nie oszczędzają na dbaniu o uzębienie. Pamiętajmy, że samo osprzętowanie nie świadczy o usługach, bez fachowej kadry dentystycznej nie pomoże najnowocześniejszy sprzęt.