Usuwanie nagniotków

Każdy z nas pewnie wielokrotnie przekonał się na swojej skórze co to odciski. W czasie wielokilometrowych pieszych wypraw po górach w niewygodnym obuwiu, bądź w czasie uciążliwej pracy wychodzą na stopach, dłoniach odciski. Jest sporo rozmaitych sprawdzonych sposobów na pozbycie się pęcherzy. Mogą to być zarówno farmaceutyki sprzedawane w aptekach jak i domowe sposoby.

Autor: A.A.
Jeśli obawiamy się ubrania uciskających butów i obtarcia bolącego miejsca idąc do apteki możemy wykorzystać jeden z licznych domowych sposobów na pozbycie się odcisków. Zdatne produkty znajdą się na pewno w niejednym domu.

Do likwidowania pęcherzy możemy użyć ząbek czosnku, którym pocieramy nagniotek, rozgotowanej w occie cebuli, którą nakładamy na odcisk i bandażujemy. Zbawiennym specyfikiem, który znajdziemy w naszym domu jest torebka zaparzonej herbaty ekspresowej, którą przykładamy na nagniotek. Dobrym wyjściem na usunięcie odcisków jest przyłożenie skórki cytryny, smarowanie olejkiem rycynowym. Dla lepszego efektu wskazane jest te metody zastosować na noc, stosując bandaż.

Te informacje pochłonęły Cię bez reszty? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej terapia dla par wrocław danych na pozostałych stronach – odnajdziesz je, klikając w odnośnik znajdujący się poniżej.

Powinno się jednak nie zapomnieć, że zanim zastosujemy jakikolwiek medykament do likwidowania odcisków wypada najpierw wymoczyć nogi.

Wybierając się na forsowną włóczęgę pieszą warto zabrać ze sobą podręczną apteczkę wyposażoną w niezbędne farmaceutyki za pomocą, którym możemy zmniejszyć ból spowodowany pojawieniem się odcisków. Poza domem najlepiej się sprawdzą medykamenty do kupienia w aptekach. Mogą to być maści, płyny, plastry (kliknij, zobacz, sprawdź), które zwykle przynoszą natychmiastową ulgę i wygodę w dalszej wędrówce. Powinno się także nie zapominać, że wprawdzie efektywne usuwanie odcisków stóp wydaje się banalną sprawą to jednak osoby cierpiące na cukrzycę bądź mające problemy z krążeniem nie powinny same usuwać odcisków ponieważ może dojść do zakażenia. W takim przypadku trzeba udać się do lekarza.

W związku z tym, że jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć zalecane jest zastosować się do kilku rad. Najlepsze to wygodne buty, dopasowane do stopy . Bardzo istotna jest higiena i pielęgnacja stóp, dokładne osuszanie skóry po kąpieli.