Prawda i mity o implantach

W temacie implantów krąży sporo niesprawdzonych sądów: że wywołują stany zapalne jamy ustnej, że ciało błyskawicznie je odrzuca. Zdecydować się zatem na takie trzecie zęby czy może nie?
Straciłaś ząb? Możesz zapełnić próżnię w uzębieniu, zakładając most.

plastry

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
W tym celu jednak trzeba opiłować sąsiedni ząbek. Szkoda go, kiedy jest zdrowy. W takiej sytuacji lepszym podejściem jest implant. To sztuczny korzeń zęba w układzie śruby, wykonany z tytanu (metal ten nie wywołuje uczulenia i łączy się z kością). Po nawierceniu kości lokuje się go w szczęce lub żuchwie, później mocuje się na nim tzw. łącznik oraz porcelanową koronkę. Cała konstrukcja jest tak samo mocna, jak naturalny ząb (zobacz ortodonta wrocław). Możemy więc znowu nadgryzać skórki od chleba bądź orzechy.

Jeżeli zamierzasz sprawdzić rzetelność danych znajdujących się tej publikacji, to kliknij tu i zweryfikuj info u źródła (https://www.fenicja.com/) a uzyskasz całkowitą gwarancję w takiej sprawie.

Wygląda jak też zachowuje się jak on, lecz nie psuje się, dlatego że porcelanowej koronie nie grozi próchnica. Jest nie do odróżnienia od naturalnego zęba.

kawa

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Zabieg wczepienia tytanowego fragmentu implantu zajmie jedynie ok. 30 minut. Ale do chwili zrekonstruowania zęba mija wiele czasu. Dopiero po 5 miesiącach, gdy sztuczny korzeń zrośnie się z kością, osadzić można na nim tak zwany łącznik, a po upływie kilkunastu dni pobiera się wycisk oraz przygotowuje koronkę. Nie oznacza to jednakże, że chodzi się przez ów okres bez ząbka. Można zastosować uzupełnienie tymczasowe, które spełnia głównie funkcję estetyczną, bowiem do chwili wygojenia się kości i dziąsła lepiej implantu nie obCiążać żuciem.

Jeśli chodzi o implanty Łomża to miasto w jakim bez problemu znajdziemy dobrego specjalistę. Przyjęcie się implantu w 80% zależy od pacjenta. Warto dbać o czystość.