Home » W zdrowym ciele zdrowy duch - ruszaj się i ćwicz! » zdrowie » Paradontoza to przypadłość, która może przytrafić się już osobom około 30 roku życia

Paradontoza to przypadłość, która może przytrafić się już osobom około 30 roku życia

Paradontoza jest stanem zapalnym przyzębia wymagającym szybkiego leczenia, bowiem można w jej wyniku stracić całe swoje uzębienie, a to bez względu na wiek jest za każdym razem trudnym przeżyciem. Powodują ją bakterie i nieustanne stany zapalne przyczyniające się do coraz bardziej zaawansowanego procesu niszczenia kości.

Aby zacząć batalię z paradontoza, trzeba nade wszystko szybko udać się do fachowego stomatologa. Nie wybierajmy pierwszego lepszego dentysty, gdyż musi być to sprawdzony ekspert w swoim fachu, który będzie wiedział, jak nam pomóc i wyleczyć lub odbudować nasze zęby. Najistotniejszym zadaniem jest wyeliminowanie stanu zapalnego, które polega na starannym wyczyszczeniu zębów z osadu bakteryjnego przeciwdziałając tym samym dalszemu rozwojowi choroby. Niezbędne są do tego fachowe sprzęty, np. urządzenia ultradźwiękowe.

Nie wiesz, czy proponowany artykuł jest tym, czego poszukujesz? Odpowiedź brzmi: tak – gdyż te przydatne wskazówki (http://www.welldent.wroclaw.pl/uslugi/protetyka-wroclaw/) mają ważne dane. Kliknij tu oraz sprawdź sam.

Konieczna może być również antybiotykoterapia utrzymująca się aż do pół roku oraz stymulacja laserowa.

Autor: UNIDENT UNION Dental Spa

Jeśli jednakże nie wszystkie zęby (wyrywanie ósemki warszawa) udało się uratować, potrzebna będzie ich odbudowa albo odbudowa ubytków razem z odtworzeniem kości. Chociaż niektórzy myślą, iż implanty stomatologiczne kompletnie się tutaj nie nadają, to jest to błędna opinia. Wszystko jest zależne od rodzaju zastosowanych implantów oraz fachowości kliniki, w której zdecydowaliśmy się zacząć leczenie. Czasami najpierw może być nieodzowna rekonstrukcja kości, do której dopiero potem będą mogły być zamocowane implanty stomatologiczne. O implanty należy dbać w jednakowym stopniu, co o własne zęby, a dodatkowo, jeżeli cierpimy na paradontozę, częściej kontrolować stan swojego uzębienia, aby nie doszło do żadnych powikłań i utraty implantu, co dla nikogo nie jest zdarzeniem pożądanym – ani dla dentysty, ani dla pacjenta.

Chociaż parodontoza to choroba ciężka do leczenia, to dobrze jest podjąć się największych starań, by ją pokonać i nadal cieszyć się pięknym uśmiechem. Brak uzębienia może być bowiem nawet powodem depresji, więc, jeśli utraciliśmy zęby, szybko zdecydujmy się na odpowiednie zabiegi pozwalające na ich odbudowę i odzyskanie radości życia.