Paradontoza to przypadłość, która może przytrafić się już osobom około 30 roku życia

Paradontoza jest stanem zapalnym przyzębia wymagającym szybkiego leczenia, bowiem można w jej wyniku stracić całe swoje uzębienie, a to bez względu na wiek jest za każdym razem trudnym przeżyciem. Powodują ją bakterie i nieustanne stany zapalne przyczyniające się do coraz bardziej zaawansowanego procesu niszczenia kości.

Aby zacząć batalię z paradontoza, trzeba nade wszystko szybko udać się do fachowego stomatologa. Nie wybierajmy pierwszego lepszego dentysty, gdyż musi być to sprawdzony ekspert w swoim fachu, który będzie wiedział, jak nam pomóc i wyleczyć lub odbudować nasze zęby. Najistotniejszym zadaniem jest wyeliminowanie stanu zapalnego, które polega na starannym wyczyszczeniu zębów z osadu bakteryjnego przeciwdziałając tym samym dalszemu rozwojowi choroby. Niezbędne są do tego fachowe sprzęty, np. urządzenia ultradźwiękowe.

Nie wiesz, czy proponowany artykuł jest tym, czego poszukujesz? Odpowiedź brzmi: tak – gdyż te przydatne wskazówki (http://www.welldent.wroclaw.pl/uslugi/protetyka-wroclaw/) mają ważne dane. Kliknij tu oraz sprawdź sam.

Konieczna może być również antybiotykoterapia utrzymująca się aż do pół roku oraz stymulacja laserowa.

Autor: UNIDENT UNION Dental Spa

Jeśli jednakże nie wszystkie zęby (wyrywanie ósemki warszawa) udało się uratować, potrzebna będzie ich odbudowa albo odbudowa ubytków razem z odtworzeniem kości. Chociaż niektórzy myślą, iż implanty stomatologiczne kompletnie się tutaj nie nadają, to jest to błędna opinia. Wszystko jest zależne od rodzaju zastosowanych implantów oraz fachowości kliniki, w której zdecydowaliśmy się zacząć leczenie. Czasami najpierw może być nieodzowna rekonstrukcja kości, do której dopiero potem będą mogły być zamocowane implanty stomatologiczne. O implanty należy dbać w jednakowym stopniu, co o własne zęby, a dodatkowo, jeżeli cierpimy na paradontozę, częściej kontrolować stan swojego uzębienia, aby nie doszło do żadnych powikłań i utraty implantu, co dla nikogo nie jest zdarzeniem pożądanym – ani dla dentysty, ani dla pacjenta.

Chociaż parodontoza to choroba ciężka do leczenia, to dobrze jest podjąć się największych starań, by ją pokonać i nadal cieszyć się pięknym uśmiechem. Brak uzębienia może być bowiem nawet powodem depresji, więc, jeśli utraciliśmy zęby, szybko zdecydujmy się na odpowiednie zabiegi pozwalające na ich odbudowę i odzyskanie radości życia.