Home » W zdrowym ciele zdrowy duch - ruszaj się i ćwicz! » zdrowie » Zespół suchego oka. Jak sobie z nim dać radę?

Zespół suchego oka. Jak sobie z nim dać radę?

Jest to przypadłość naszych czasów – klimatyzowanych pomieszczeń, długich godzin pracy przed komputerem, starzejącego się społeczeństwa. Na szczęście z zespołem suchego oka można poradzić sobie szybko jak też skutecznie.
Ażeby znaleźć się u źródła dyskomfortowej dolegliwości, trzeba zajrzeć w głąb oczu.

Szczegółowiej, w miejsce mienione aparatem łzowym. Zespół suchego oka spowodowany jest niedostatecznym wydzielaniem łez bądź wydzielaniem ich w odbiegającym od prawidłowego składzie. Na zespół suchego oka szczególnie narażone są starsze osoby, przyjmujące preparaty z konserwantami, wykonujące pracę w niepomyślnych warunkach, przyjmujące niektóre medykamenty. Jakie są objawy? Najbardziej powszechne to: suchość oczu, uczucie ciała obcego pod powieką, ból(zobacz medycyna estetyczna wrocław) oka, nadmierne łzawienie, uczucie zmęczenia oczu, czasowe zamglenia widzenia.
Czy potrafisz odpoczywać?

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Oznaki intensyfikują się w niepomyślnych dla oka warunkach, np. w klimatyzowanych pomieszczeniach (suche powietrze), na wietrze jak też na słońcu, przy zetknięciu z dymem papierosowym itp. Nasileniu oznak sprzyjają także czynności, podczas których rzadko mrugasz, takie jak odczytywanie, oglądanie telewizora czy używanie peceta.

Czy ten artykuł Ci się podoba? Jeżeli tak, to żeby zdobyć podobne dane na prezentowany temat, spójrz na informacje, one z pewnością także przykują Twoją uwagę.

Zespół suchego oka nieleczony może prowadzić do trwałych przemian narządu – defektu nabłonka rogówki, zakażeń a także owrzodzeń rogówki, a w rezultacie nawet do straty wzroku. Specjalista musi zalecić Ci, jeśli to możliwe, usunięcie przyczyny powstawania zespołu suchego oka – stronienie od wnętrz o szkodliwych warunkach czy też odpowiednie korzystanie z komputera.

Powinien zapisać również krople do oczu, np. Cationorm, będące odpowiednikiem łez, a również zaznajomić z możliwością zabiegu, polegającego na zwolnieniu odpływu Twoich łez przez wszczepienie silikonowych czopów do kanalików łzowych.