Home » W zdrowym ciele zdrowy duch - ruszaj się i ćwicz! » zdrowie » W jaki sposób poradzić sobie z niejadkiem? Co dać mu na kolację, żeby chętnie zjadł posiłek?

W jaki sposób poradzić sobie z niejadkiem? Co dać mu na kolację, żeby chętnie zjadł posiłek?

Mnóstwo malutkich dzieci to niestety niejadki. Mnóstwo rodziców ma z tym wielki kłopot. Jak radzić sobie z tym problemem? Co zrobić, ażeby zachęcić pociechę do jedzenia? Służymy profesjonalną poradą.
Dzieci kochają słodkości.

Niestety, znakomita większość z nich nie jest oczywiście zdrowa.Jednak są pożywne produkty spożywcze, które dzięki obecności cukru, są z chęcią spożywane przez maluchy. Przykładem jest tu masło orzechowe.

Podobał Ci się zaprezentowany wpis? Jeżeli tak, poznaj dodatkowe tematy, jakie z zaangażowaniem opisaliśmy w najnowszym artykule.

Jest ono nie jedynie pyszne, ale i – dzięki użyciu orzechów i czekolady, także sycące i pożywne. Toteż jeśli dziecko odmawia śniadania, można spróbować podać mu kanapkę z masłem orzechowym.

Następnym przykładem produktu, który mógłby zachęcić dziecko do jedzenia, są płatki. Normalne płatki kukurydziane nie są zazwyczaj ulubieńcem dzieci, ale jeśli zostaną one wymieszane z czekoladą, stają się pysznym, a przy tym zdrowym posiłkiem. Płatki z czekoladą posiadają błonnik i inne składniki odżywcze, jakie znajdziemy w „zwyczajnych” płatkach, a dzięki czekoladzie, są chętnie spożywane przez dzieciaki.
fototerapia

Jak przymusić dzieciaki do jedzenia owoców Niejeden rodzic zdaje sobie sprawę, jak trudne to zadanie.

Struktura tej strony niebywale Ci się podoba? Raduje nas to. Zatem pewnie chcesz przelogować się do nowej strony? Prosimy, dowiedz się (http://amilado.pl/torby-medyczne/torba-triage/) jak to uczynić.

Wiele pociech wręcz nie cierpi warzyw i owoców. Ażeby zachęcić je do ich zjedzenia, warto popróbować przyrządzić dziecku warzywa i owoce w innej formie – smacznego jogurtu, pożywnego soku czy ewentualnie przecieru przykładowo w naleśnikach.

Sporo dzieci chętniej zajada warzywa, kiedy są one powycinane w ciekawe wzory, np. w serduszka, uśmiechy czy gwiazdki. W ten sposób podane na kanapce ogórki lub papryka są znacznie chętniej jedzone.