Home » W zdrowym ciele zdrowy duch - ruszaj się i ćwicz! » Różnice między białą, czerwona a zieloną herbatą – działanie. Rady dla kupujących

Różnice między białą, czerwona a zieloną herbatą – działanie. Rady dla kupujących

Herbata zawojowała krajowy rynek spożywczy. Co prawda nadal jest mniej popularna niż kawa jednak ma coraz znaczniejsze grono wielbicieli. Herbata zwykle kojarzy się z naparem rozgrzewającym, wyciszającym i leczniczym, jednak niektóre jej typy potrafią działać tak samo dobrze, a nawet lepiej niż kawa.

Występują cztery główne rodzaje herbaty: biała, zielona, czerwona i czarna. Każda z nich posiada inne właściwości i działanie na samopoczucie człowieka. Jednak większość z nich jest dostępna w sprzedaży, jeśli chodzi nam po głowie herbata sklep znajdziemy w każdym mieście, a herbata będzie w nim tylko jednym z wielu towarów służących to jej przygotowania. Wystarczy moment w Internecie i na hasło w rodzaju: „czerwona herbata sklep” otworzy się przed nami ogrom możliwości. Jedna z najbardziej polecanych jest biała herbata, co prawda jest to gatunek najdroższy, jednak ma spore grono smakoszy. Wytwarza się ją głównie w Chinach w ściśle określonych warunkach. Pochodzi ona tylko z pąków liści.

herbata

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Napój ma jasną słomkowa barwę. Herbata ta ma właściwości pobudzające (zawiera kofeinę) oraz dostarcza organizmowi dużej dawki witamin C. Posiada ona również właściwości antymutagenne i antyoksydacyjne, dlatego rekomenduje się ją osobom, które mogą być obciążone genetycznie rakiem. Herbata zielona to najbardziej popularna, a jednocześnie najstarsza z herbat, posiada dużo rodzajów, często jest mieszana z kwiatami jaśminu i lotosu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, odkryj serwis (https://www.cpsens.pl/logopedia.html) na omówiony zagadnienie. Ukażemy Ci dodatkowe informacje!

W czasie produkcji dopiero co zebrane liście zostawia się do przeschnięcia i poddaje się je obróbce cieplnej, a to oznacza, że herbata nie jest poddawana procesowi utleniania. Przy parzeniu zielonej herbaty trzeba pamiętać, że woda powinna mieć 60-85 stopni. Jeżeli herbata ma działać pobudzająco należy parzyć ją 120-180 sekund. Zielona herbata dobrze działa na serce, wątrobę i nerki, łagodzi też objawy reumatyzmu, ma także dużo innych leczniczych zastosowań.

Czerwona herbata pochodzi głównie z Chin i Tajwanu, procesy fermentacyjne zachodzą w niej w krótszym czasie niż w przypadku czarnej herbaty, dlatego spora część z jej substancji odżywczych zostaje zachowana. Jeżeli wrzucimy w wyszukiwarkę słowa czerwona herbata sklep internetowy może mieć ją w zakładce pu-erh (przejdź do witryny). Odmianę pu-erh zalicza się do jednej z najbardziej skutecznych herbat pomagających w zrzuceniu zbędnych kilogramów, pomaga też ludziom mającym problemy z miażdżycą, chorobą nadciśnieniową i cholesterolem . Podsumowując, wybierając się na zakupy należy obrać kierunek herbata sklep i wybrać jeden z powyższych rodzajów herbat, należy przy tym pamiętać, że najlepiej kupować herbaty liściaste.

Herbata to wspaniała rzecz na długie zimowe wieczory.

Udało nam się zwabić Twoją uwagę naszym intrygującym postem? Rewelacyjnie. Tym samym zapraszamy – kliknij w link dieta sokowa w katowicach i przenieś się do następnej strony po detale.

Napar ten może działać zarówno pobudzająco jak i uspokajająco, a poza tym nie nie zachorujemy przez niego na wrzody żołądka, jak dzieje się to od czasu do czasu w przypadku nadużywania kawy. Warto udać się do sklepu i zakupić sobie trochę tego zielonego złota.