Home » W zdrowym ciele zdrowy duch - ruszaj się i ćwicz! » zdrowie » Dla kogo jest psychoterapia? Czy jesteśmy pewni, aby rozpocząć tę formę terapii? Co warto wiedzieć?

Dla kogo jest psychoterapia? Czy jesteśmy pewni, aby rozpocząć tę formę terapii? Co warto wiedzieć?

Korzystanie z pomocy psychologa stało się dziś dość popularne i niemal powszechne. Wybieramy się na terapię ze swoimi codziennymi trudnościami do rozwiązania i wszelkimi smutkami. Liczymy, że psychoterapeuta poprzez udzielenie nam wsparcia i pomocy zagwarantuje szybką ulgę w cierpieniu. Okazuje się jednak, że nie każda sytuacja kwalifikuje się na psychoterapię.

Dla jakich osób jest psychoterapia? Psychoterapia musi być raczej jedynie rodzajem pomocy dla osób z konkretnymi zaburzeniami psychicznymi, które zostały wcześniej fachowo zdiagnozowane. Terapeuta stosuje tak więc terapię w sytuacji stwierdzenia, że ma do czynienia z depresją, zaburzeniami lękowymi, psychotycznymi, czy innymi mieszczącymi się w klasyfikacji zaburzeń psychicznych.

psycholog

Źródło: flickr.com

Co zamiast psychoterapii? Co jednakże z osobami, które czują, że przestają dawać sobie radę z życiem, jednakże ciężko zdiagnozować ich jako zaburzonych? W tego rodzaju przypadku najkorzystniej zwrócić się po pomoc do najbliższych nam osób. Pomoc z ich strony, jak udowadniają badania, potrafi zagwarantować tak samo pozytywne skutki co wizyta u psychologa.

Czy poszukujesz teraz czegoś interesującego? Jeśli tak, to zerknij na witrynę, która na pewno wyda się Tobie ekscytująca. Dotyczy ona podobnej problematyki.

Jeśli więc nie zmagamy się z rzeczywiście konkretnym problemem psychologicznym, korzystniej będzie jak oszczędzimy swoje pieniądze i wybierzemy rozmowę z przyjacielem. Zostawmy terapię dla osób, które faktycznie jej potrzebują .

Jednak, może się okazać, że nic nam nie pomaga, iż rzeczywiście potrzebujemy pomocy. W takiej sytuacji powinniśmy poszukać dobrego psychoterapeutę, jak dobry psychoterapeuta Kraków. To istotna decyzja, więc pragnęlibyśmy trafić do fachowca, jaki będzie nas idealnie rozumiał i jaki wie, jak nam pomóc. To więc ważne, by psychoterapia Kraków była na jak najbardziej profesjonalnym poziomie.

Life coaching

Autor: Pearly85
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy bowiem, że psychoterapia – http://www.psycholog-wroclaw.com/oferta/psychoterapia-psychodynamiczna – to niemały koszt, ale także duże (początkowo) obciążenie psychiczne. Z tego powodu nie jest to normalna decyzja, musi być poprzedzona gruntownym przemyśleniem. Jeśli tak zrobimy z pewnością odczujemy wymierne rezultaty, a dzięki temu nasze funkcjonowanie będzie lepsze. Już dużo ludzi się o tym przekonało, ich życie się polepszyło po terapii. Nie ma co jednak liczyć na szybkie efekty, ponieważ taka terapia musi potrwać określony czas.