Home » W zdrowym ciele zdrowy duch - ruszaj się i ćwicz! » zdrowie » W jaki sposób dopasować soczewki kontaktowe?

W jaki sposób dopasować soczewki kontaktowe?

Ponad połowa ludności świata potrzebuje korekcji optycznej wzroku. Szkła kontaktowe corazto częściej zastępują binokle ze względu na mnogie udogodnienia, które gwarantują, a również ze względu na coraz lepszą technologię produkcji jak też materiałów, z których są produkowane.

W większości wypadków po soczewki kontaktowe sięgają ludzie młodzi, aczkolwiek najnowsze dokonania – jednodniowe soczewki progresywne mogą być ciekawą opcją względem okularów również dla ludzi po 45 r. życia.

soczewka

Autor: Fiona Henderson
Źródło: http://www.flickr.com
Jako że każdy pacjent reaguje indywidualnie na przeróżne rodzaje soczewek, przy ich dobieraniu zaleca się precyzyjnie oznaczony schemat badań okulistycznych. Najpierw przeprowadza się badanie kwalifikacyjne z dobraniem szkła. Po upływie 30 minut przeprowadza się pierwszą kontrolę – dopasowania soczewki, a po dwóch tygodniach – poziom tolerancji soczewki przez pacjenta. Co 3 miesiące powinniśmy dokonywać następnych kontroli tolerancji i stopnia zużycia soczewki. Taki tok jest gwarancją perfekcyjnego wyboru szkieł dla danej osoby. Jeśli idzie o soczewki Toruń, Warszawa jak też Poznań to miejscowości w których bez problemu dokonamy ich zakupu- .

Soczewki kontaktowe są nierzadko rekomendowane jako podstawowy sposób korekcji wady wzroku. Tyczy się to przede wszystkim ludzi z wysoką wadą wzroku – powyżej ± 6,0 D. Przede wszystkim z tego względu, iż binokle wywołują nienaturalne zmniejszenie bądź powiększenie widzianego obrazu. Sytuacja jest analogiczna jeśli występuje różnowzroczność, czyli różność rzędu 3,0 D lub powyżej pomiędzy jednym okiem a drugim. W takich wypadkach mogą wystąpić problemy z widzeniem stereoskopowym w binoklach, ponieważ istnieje ogromna różność rozmiarów obrazów spostrzeganych okiem prawym a także okiem lewym.

Szkła kontaktowe mają wiele zalet. Ich podstawowym pozytywem jest to, iż zapewniają dobrą widoczność w każdych okolicznościach pogodowych, natomiast pole widzenia nie jest ograniczone oprawką okularów. W okularach, szczególnie przy dużych wadach oczu, widziany obraz jest zmniejszony czy powiększony. Wielkość widzianego obrazu przez soczewki kontaktowe jest zawsze naturalna.

Soczewki kontaktowe zalecane są też wtedy, kiedy wymagane jest nieograniczone pole zauważania i kiedy okulary, które mogą spaść z nosa, nie spełniają wymogów bezpieczeństwa (np. przy robotach na wysokościach). Szkła zawsze przepisuje okulista (zamów leczenie zeza warszawa na dziegielewska.eu) Toruń, Poznań oraz stolica polski to miejscowości w jakich bez trudu odnajdziemy dobrego specjalistę-