Troszcz się o higienę rozsądnie, pomyśl o swoich zębach

Ogromnie istotną kwestią jest to, jak troszczymy się o osobistą higienę, jakich do tego używamy dajmy na to szczotek elektrycznych. Czy postawimy na tradycję , czy nowe trendy?
oczyszczanie uzębienia powinno być dla nas przyzwyczajeniem wpajanym od dzieciństwa.

łóżko

Autor: Parker Knight
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie dzieje się z używaniem najdoskonalszych past do uzębienia oraz szczoteczek. Bodaj najmocniej zaawansowane oraz innowacyjne są szczoteczki soniczne. Powstały one na bazie szczoteczek elektrycznych. Soniczna szczoteczka jednak czyści zęby bardziej precyzyjnie. Nie powoduje również uszkodzenia szkliwa oraz, dzięki temu, iż szczoteczka jest mięciutka oraz delikatna, nie ma mowy o recesji dziąseł, która jest niebezpieczna.

Czy przeczytany wpis był ciekawy, ale masz ochotę na więcej? Pragniesz zobaczyć link do witryny? W takim razie namawiamy – wystarczy jedynie najechać myszką.

Szczoteczki soniczne soniczna szczoteczka są niesamowite, gdyż ich ruchy są jednocześnie zamiatające oraz pulsujące. Ruchy tych szczoteczek są ponadto szybsze. Ich regularne stosowanie spowoduje wybielanie zębów i usuwanie przebarwień.

Możemy pozostać rzecz jasna przy starszym modelu szczoteczki na baterie – (warto przekonać się samemu). Jest ona bardziej precyzyjna i bezpieczna w używaniu od szczoteczki manualnej. Dzięki szczoteczkom elektrycznym sporo brzdąców pokochało mycie zębów. W związku z faktem, iż poruszają się one stosunkowo szybko, zaoszczędzają nasz czas. Należy wszakże pamiętać, iż nawet kiedy używamy elektrycznej szczoteczki na baterie winniśmy myć zęby minimum dwie minuty, bowiem trzeba przejechać precyzyjnie szczoteczką po wszystkich powierzchniach wszystkich zębów. Jest to szczególnie istotne, kiedy uświadomimy sobie, iż głowice tychże szczoteczek są zazwyczaj małe, a więc mogą czyścić tylko jeden ząb (zobacz cichoń) jednocześnie. Dobierając właściwą szczoteczkę trzeba zwrócić uwagę na jej moc. Im więcej szczoteczka wykonuje obrotów w ciągu minuty, tym korzystniej.

Dobór dobrej szczoteczki jest ważny. Gwarantuje on bowiem bezpieczeństwo naszym zębom. Szczotka posłuży nam na lata, zatem dobrze jest nie oszczędzać przy doborze a także zerkać na nowe trendy w tej dziedzinie.