Jak dbać o ząbki w dorosłym wieku?

Tropem do zapewnienia sobie zdrowego oraz jasnego uśmiechu przez całe dorosłe życie jest troska o właściwą czystość jamy ustnej.
Nawet u dorosłych osób mogą powstać próchnicowe ubytki jak też choroby dziąseł, jakie mogą być powodem poważnych problemów.

Ważne jest, aby poprzez całe dorosłe życie pomnieć o następujących działaniach: szczotkuj uzębienie dwa razy na dzień używając fluorkowej pasty do zębów w celu usunięcia płytki nazębnej, tworzącej się na ząbkach lepkiej warstwy, która jest podstawową przyczyną próchnicy. Na co dzień używaj nitki Dentyst celem usunięcia płytki nazębnej z przestrzeni między ząbkami oraz miejsc poniżej linii dziąseł, zanim zmineralizuje oraz przekształci się w kamień. Powstały kamień nazębny może być usunięty wyłącznie w trakcie specjalistycznego zabiegu oczyszczania.
kursy

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com
Ograniczaj jedzenie pokarmów bogatych w cukier czy też skrobię, zwłaszcza lepkich przekąsek. Im częściej podjadasz pomiędzy głównymi daniami, tym większe jest niebezpieczeństwo atakowania szkliwa ząbków przez kwasy wytwarzane przez mikroorganizmy nazębnej płytki.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło ortodonta wołomin a przeczytasz tam ciekawe informacje, które na długo zapamiętasz.

Regularnie odwiedzaj dentystę celem wykonania profesjonalnych zabiegów oczyszczania zębów oraz kontrolnych badań. O których szczególnych kwestiach tyczących się zdrowia zębów muszę wiedzieć jako osoba dorosła?

Nawet kiedy systematycznie oczyszczasz zęby szczotkując je i używając nici stomatologicznej, w dorosłym wieku pojawić się mogą kwestie nabierające istoty w kontekście zdrowia zębów oraz dziąseł. Na szczęście, wizytacja u stomatologa (zobacz https://stomatologiacichon.pl/protetyka-stomatologiczna/) może pomóc w pomyślnym rozwiązaniu większej części takich problemów.