Home » W zdrowym ciele zdrowy duch - ruszaj się i ćwicz! » zdrowie » Co to jest refrakcja oka i jak można ją skutecznie leczyć? Jakie są skuteczne metody walki z tą przypadłością? Co powinniśmy wiedzieć?

Co to jest refrakcja oka i jak można ją skutecznie leczyć? Jakie są skuteczne metody walki z tą przypadłością? Co powinniśmy wiedzieć?

Refrakcją oka określa się załamywanie promieni światła, przenikających przez każdą strukturę optyczną układu oka, w szczególności przez rogówkę, soczewkę i ciało szkliste. podobną wadę wzroku diagnozuje się, gdy układ optyczny w staniespoczynku nie jest zdolny zgromadzić wnikającej do wnętrza gałki ocznej, zwyczajnie, skierowanej równolegle wiązki promieni świetlnych na siatkówce.

wzrok

Autor: Santiago Matan
Źródło: http://www.flickr.com
Zaburzenia refrakcji dzieli się na kilka typów – http://optegra.com.pl/Zabiegi/Korekcja-Wzroku/Laserowa-Korekcja-Wzroku/Proces-leczeniaatkówką. Przez to tworzy się obraz niewyraźny, zaś obiekty położone w bardziej znacznych odległościach nie są widoczne. Kolejną z przyczyn jest także dalekowzroczność, w tym wypadku przedmioty wyświetlane są za siatkówką. Adekwatnie, jak w sytuacji krótkowzroczności powstaje obraz niewyraźny, ale tym razem to obiekty usytuowane bliżej stają się rozmyte. Starczowzroczność, jak sama nazwa wskazuje, to dalekowzroczność, pojawiająca się u osób po 40. roku życia.

Jest to wynik twardnienia soczewki (http://www.rajsoczewek.pl/acuvue-1-day-moist-for-astigmatism-30-szt) przez naturalne procesy starzenia się organizmu. Czy można wyleczyć refrakcję narządu wzroku? Naturalnie! Leczenie refrakcji powinno się rozpocząć od dokładnego badania wstępnego. W tym czasie można określić, jak zaawansowana jest wada. Określasię zaburzenie widzenia w dioptriach. podczas badania klinicznego, przy użyciu najbardziej nowoczesnych urządzeń, można określić wiele wskaźników, które ułatwią wykonać właściwie cały zabieg. Poza typowo klinicznym sprawdzeniem oka, potrzebny jest kontakt z pacjentem, a zwłaszcza wywiad z dotkniętym dysfunkcją. Bardzo proste pytania, jak wiek, styl życia czy zainteresowania,

wzrok

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

pomogą wybrać najodpowiedniejszą metodę leczenia. Naturalnie, istotne są również zasoby finansowe osoby leczonej.

Niektóre z przypadków wad dioptrycznych nie da się zniwelować zadowalającą metodą zabiegiem laserowym. Tak jest najczęściej,kiedy mowa o pacjencie z wyższą wadą dioptryczną, który ponadto ma powyżej 45 roku życia, a także kombinację różnych wad dioptrycznych. W takich sytuacjach bardzo dobrym sposobem jest wszczepienie soczewek wewnątrzgałkowych. Jak pokazują doświadczenia z takimi właśnie chorymi, ten sposób sprawdza się najlepiej.