Niemiły kłopot – odcisk na nodze. W jaki sposób sobie z nim radzić? Jakie mamy sposoby? Czy możemy sobie z tym poradzić osobiście?

Podstawową przyczyną tworzenia się odcisków jest żle dobrane buty. Kobiety często nabywają buty, które na przykład są mniejsze o jeden numer. Dzieje się tak, gdyż dana para butów niezwykle nam się podoba i nie widzimy kolejnej możliwości niż ich zakup – nie patrząc na rozmiar.

na kozetce u podologa

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto zazwyczaj dobieramy obuwie, które wymusza nienaturalny układ naszej stopy, tj. obcasy. Wskutek noszenia tego rodzaju obuwia zmieniony zostaje nacisk na stopę tworzony w czasie naszej podróży. W tym przypadku obciążona będzie jej przednia część, w obrębie której może dojść do zrobienia się odcisku. Mnóstwo z nas nie godzi się na zmianę butów na te o płaskiej podeszwie i w związku z tym bolesne odciski zlokalizowane na spodzie stopy nie znikają.

W tym wypadku możemy się udać się do podologa – eksperta od stóp, który zna się na ich wyglądzie oraz umie rozróżnić różnorodne schorzenia, które dotykają tę partię naszego ciała. W trakcie tego rodzaju wizyty podolog podolog śląsk wykonuje tzw. pedicure leczniczy dzięki któremu odcisk ma szansę zostać zupełnie usunięty bez szkody dla naszego zdrowia – http://www.podologmarcinkowska.pl. Kolejną metodą jest usuwanie odcisków w domu, na własną rękę. W tym celu konieczne jest zmiękczenie zrogowaciałej skóry stóp tak, żeby odcisk stał się mniej twardy i łatwy do usunięcia. Do specjalnej miski dodaj trochę soli do stóp, a następnie wlej do niej nieco ciepłej wody – tak żebyś mogła w niej całkowicie wymoczyć stopy. Po upływie dwudziestu minut dokładnie osusz stopy za pomocą ręcznika.

W sytuacji gdy odcisk jest mały i płytko ulokowany – wystarczy, że wykorzystasz ostrą tarkę do stóp. Modzel z efektem natychmiastowychbędzie znikał z powierzchni twojej stopy. Jeśli jednak jest on dość duży i dosyć głęboko zlokalizowany – niezbędne będą specjalne cążki do pozbywania się odcisków. Odnajdziesz je w prawie wszystkich drogeriach.

Odcisk trzeba usuwać niezwykle uważnie, tak aby nie uszkodzić zdrowej tkanki. Po zabiegu na pewno unikaj zakładania niewygodnego obuwia. Taki prosty zabieg bez wątpienia ma szansę stworzyć efekty, ale czy tak się stanie jest zależne od stopnia zaawansowania konkretnej zmiany na stopie.