Korony, implanty, protezy – jak najlepiej uzupełnić ubytki w uzębieniu?

Brak ząbków jest to kłopot nie jedynie estetyczny. Jak udowodnili brytyjscy naukowcy, osoby z niepełnym uzębieniem są mniej pewne siebie, stronią od towarzystwa jak też miewają problemy z układem pokarmowym.

para

Autor: Yugank Singhal
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem strata już jednego z zębów może spowodować przesunięcie oraz uszkodzenie drugich. Powinniśmy systematycznie uzupełniać deficyty w uzębieniu. Jakie wybrać rozwiązanie? Najwygodniejsze będą implanty (meanderstomatologia.pl/implanty) zębów. Implant to sztuczny korzeń. Jest wykonany z tytanu, a więc metalu dosyć dobrze tolerowanego przez organizm człowieka, dzięki czemu prędko integruje się z kością i w ciągu paru miesięcy zrasta się z kością na stałe.
Korony natomiast to bardzo prosta metoda na uzupełnienie braków a także uszkodzeń ząbków. Korony można umocowywać na pozostałościach ząbka (o ile jest on zdrowy). Poddaje się go najpierw szlifowaniu, a następnie nakleja na niego ładną koronkę, której odcień dobierany jest do innych ząbków. Z pomocą korony można także zabezpieczyć ząb po kanałowym leczeniu bądź ochronić go przed złamaniem. Koronki można zakładać implanty – implanty zębów Płock – zębów bądź specjalnych protetycznych mostkach (celem uzupełnienia większej ilości brakujących zębów). Mostek po obydwu stronach osadzony zostaje na zdrowych zębach lub implantach, zaś szczelinę po wyeliminowanych ząbkach wypełniają tak zwane przęsła, które złożone są ze sztucznych zębów.

Standardowe, wyjmowane protezy zupełne to z pewnością niezłe wyjście pod względem ceny. Niestety, komfort ich użytkowania jest mały, natomiast przywyknięcie do nich wymaga czasu.