Obecne leczenie wad wzroku. Skuteczne metody.

Kiedy borykamy się z poważną wadą wzroku lub taką, która bardzo mocno przeszkadza np. w pracy, warto rozważyć korekcję wzroku. O zakwalifikowaniu danego chorego do operacji podejmuje decyzję okulista mający specjalizację z chirurgii refrakcyjnej. Bywa, że kwalifikacji dokonują lekarze, jacy osobiście nie robią korekt, więc diagnozę dobrze jest jeszcze potwierdzić. Jak się przygotować do operacji i ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

sprzęt okulistyczny

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
To oczywiste, że na początku musimy omówić nasz problem z lekarzem. Upewnienie się, czy nie mamy żadnych przeciwwskazań oraz bieżące badania naszego stanu zdrowia to istotna rzecz. Przygotowanie się do laserowej korekty wzroku (przejdź do serwisu -> badanie wzroku i dobór okularów) nie wymaga od pacjenta żadnych szczególnych obostrzeń, zachowania diety itp., ponieważ pacjenci nie są usypiani przed operacją – anestezjolog nie musi być obecny podczas zabiegu. Do oka pacjenta podawane są krople znieczulające, jakie sprawiają, że zabieg jest bezbolesny. Pacjent operowany jest w pozycji leżącej. Głowa osoby operowanej musi być ułożona na konkretnej podkładce zabezpieczającej poruszanie się, a powieki chroni się przed mruganiem. Zabieg jest wykonywany w sali zabiegowej która posiada laser. Zabieg trwa kilkanaście minut, natomiast sama korekta laserem to jedynie kilkanaście sekund. Nad właściwym przebiegiem zabiegu czuwa także zbiór kamer i mikroskopów. Pacjent około godzinę po zabiegu wraca do domu. W klinikach, w jakich przeprowadzana jest laserowa korekcja wzroku, warto wcześniej rozeznać się w cenach i metodach korekcji. Musimy mieć niezbędne informacje i czuć, że wszystko dzieje się bardzo fachowo i szybko oraz że lekarz rzeczowo odpowiada na nasze pytania. Oczywiście trzeba z pewnością dowiedzieć się, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku (sprawdź stronę -> laserowa korekcja wzroku bielsko biała) i czy koszt jest uzależniony od wady wzroku.

oczy zielone

Autor: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com
Po skończonym zabiegu takim jak laserowa korekcja wzroku, szkła, ściereczki, soczewki, płyny, pudełeczka i wszelkie takie zabiegi „porządkowe” będą się zaliczały do minionej przeszłości. Trzeba jedynie stosować się do wszelkich zaleceń, aby cieszyć się świetnym wzrokiem przez wiele lat po zabiegu.