Home » W zdrowym ciele zdrowy duch - ruszaj się i ćwicz! » Jaką metodą uwlnić się z pazurów uzależnienia

Jaką metodą uwlnić się z pazurów uzależnienia

sprzęt
Gdy nas lub bliską nam osobę wciąga uzależnienie, myślimy, iż jest to kres świata. Faktem jest że wydostanie się z uzależnienia od Internetu, leków lub alkoholu jest bardzo trudne. Uzależnienie niszczy relacje z innymi ludźmi a także życie zawodowe.

lampa
terapia uzależnień
Po dojściu do wniosku, iż dopadło nas uzależnienie dobrze jest jak najprędzej szukać wSPArcia. Rzecz jasna możemy liczyć na wsparcie państwa, ale na miejsce w instytucji zajmującej się terapią uzależnień należy długo oczekiwać. Standardem jest tu kilka miesięcy (sprawdź na osrodekprzebudzenie.org). Czasami po prostu trzeba skorzystać z prywatnej opieki, by uratować siebie. Czasami terapia uzależnień jest połowicznie finansowana przez wszelkiego typu fundacje oraz stowarzyszenia. To doskonały pomysł dla tych, którzy nie mają dosyć pieniędzy, by skorzystali oni z w pełni płatnej terapii.
sprzęt
Źródło: http://www.vivafitness.pl/

Gdy już zrobimy ten milowy krok i zdecydujemy się na terapię, dobrze jest dokładnie wytypować ośrodek leczenia uzależnień. Przede wszystkim dowiedzmy się, czy kadra w ośrodku, Jaką się interesujemy jest wykwalifikowana zatem świadczy usługi na bardzo wysokim poziomie. Warto, aby terapia odbywała się nie tylko z osobą uzależnioną, ale i z rodziną, która nierzadko również jest pokiereszowana. Zapytajmy także czy po opuszczeniu ośrodka pacjent będzie miał sposobność do uczestnictwa w grupie wsparcia, by mógł kształtować dopiero co nabyte umiejętności. http://osrodekprzebudzenie.org/ dodatkowo odnosi dobre rezultaty, gdy oderwiemy chorego od jego dotychczasowego środowiska. Dobrze zatem byłoby, gdyby ośrodek był usytuowany na uboczu, z dala od zgiełku miasta.

Zadbajmy także o tak przyziemną sprawę, jak komfortowe warunki bytowe, czy przystosowanie budynku dla jednostki niepełnosprawnej, jeżeli uzależniony jest osobą z niesprawnością.
Terapia uzależnień nie może być łatwą sprawą. z uzależnienia wszakże da się wyjść.